Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Miasto Białystok ogłasza dodatkową rekrutację na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Zostaną one zamontowane w prywatnych domach białostoczan – uczestników miejskiego projektu pt. „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku”.

Uzupełniający nabór do projektu dotyczy kompleksowego zaprojektowania, dostawy i montażu kolektorów w 9 białostockich gospodarstwach domowych. We wcześniejszej rekrutacji na listę uczestników zakwalifikowało się ponad 200 białostoczan (w części projektu dotyczącej kolektorów słonecznych).

Deklarację udziału w projekcie można składać od 11 do 22 marca 2019 r. Dokumenty w wersji papierowej należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego: do Departamentu Ochrony Środowiska przy ul. Bitwy Białostockiej 2/2 lub do Kancelarii Ogólnej UM przy ul. Słonimskiej 1. Listy ostatecznych beneficjentów projektu zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim oraz zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Dofinansowanie zostanie udzielone na montaż instalacji kolektorów w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Szacunkowa wysokość wpłaty własnej wynosi netto 1600-2200 zł (+podatek VAT). Wykonawca zamówienia, firma FlexiPower Group, zamontuje urządzenia do końca października 2019 r.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest m.in. lokalizacja nieruchomości na terenie miasta, uregulowany stan prawny nieruchomości i złożenie prawidłowo wypełnionej deklaracji uczestnictwa.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Dofinansowaniem na kolektory jest objętych 225 gospodarstw domowych z Białegostoku. Druga część projektu (której nie dotyczy dodatkowa rekrutacja) obejmuje dostawę i montaż nowych pieców w 225 gospodarstwach domowych na terenie miasta.

Całkowita wartość tego projektu to prawie 8,8 mln zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 6,8 mln zł. Projekt jest realizowany w latach 2017-2019.

Agnieszka Błachowska


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.