Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Miasto Białystok pamięta o katastrofie smoleńskiej. W godzinę upadku polskiego samolotu, o 8.41, przedstawiciele prezydenta miasta jak co roku złożyli kwiaty pod pomnikiem ofiar i upamiętnili osoby, które były związane ze stolicą Podlasia.

Dziś (10 kwietnia) mija dziewięć lat od katastrofy samolotu, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także parlamentarzyści, przywódcy sił zbrojnych, duchowni, przedstawiciele środowisk kombatanckich. Wchodzili oni w skład delegacji, która miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

W rocznicę tej tragedii władze miasta upamiętniły osoby, które zginęły w Smoleńsku, a były związane z Białymstokiem. Kwiaty zostały złożone pod tablicą upamiętniającą ofiary, umieszczoną przy kościele pw. św. Rocha.

W imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego jego zastępcy złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą urodzonemu w naszym mieście Ryszardowi Kaczorowskiemu, jak również na grobach wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry, Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego abpa Mirona oraz stewardessy Justyny Moniuszko. Kwiaty w Białymstoku złożyli zastępcy prezydenta Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński, w Supraślu – Adam Musiuk.

Kamila Bogacewicz