W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości przez Białystok. Z tej okazji Miasto zorganizowało plebiscyt pn. „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”. Jego celem jest przypomnienie i uhonorowanie ludzi, którzy przez te sto lat tworzyli nasze miasto, przyczynili się do jego rozwoju i stali się ambasadorami Białegostoku. Głosowanie zostało przedłużone do końca lipca.

Stuletnią historię naszego miasta od odzyskania niepodległości, co miało miejsce 19 lutego 1919 roku, aż do dziś – tworzą ludzie. Ci, którzy tu mieszkali od urodzenia lub ci, których los związał z Białymstokiem. Ludzie, którzy żyli w tym stuleciu i bez których Białystok dzisiaj byłby innym miastem. Listę stu takich nazwisk wybrała kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Kto jest tym najważniejszym z ważnych dla współczesnych białostoczan? Czekamy na głosy mieszkańców miasta i zapraszamy do głosowania w plebiscycie „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”.

Na www.bialystok.pl zamieściliśmy ankietę, w której znajdą Państwo listę stu osób, wybranych przez specjalną kapitułę oraz ich biogramy. Każdy może wybrać jedno nazwisko i zagłosować na wybraną przez siebie postać. Głosowanie trwa do 31 lipca do północy.

Kamila Bogacewicz