We wtorek (25 maja) mija termin przyjmowania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2022. Warto skorzystać z możliwości i zgłosić swój pomysł. Projekty można składać e-mailowo, osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Na Budżet Obywatelski 2022 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują mieszkańcy zgłaszając projekty, a następnie na nie głosując. W ramach białostockiego budżetu można zgłaszać projekty ogólnomiejskie i osiedlowe.

– Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski w naszym mieście zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów. Liczymy na to, że i w tym roku nie zabraknie pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Można jeszcze skorzystać ze wsparcia urzędników w opracowaniu wniosku. Konsultowanie pomysłów i pomoc w przygotowaniu projektów odbywa się poprzez kontakt telefoniczny oraz e-mailowy. Wykaz telefonów do urzędników zajmujących się poszczególnymi dziedzinami znajduje się na stronie Centrum Aktywności Społecznej.

Wypełniony i zeskanowany formularz wraz z załącznikami należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wysłać pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Ogólna Urzędu Miejskiego, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok, albo Centrum Aktywności Społecznej, ul. Św. Rocha 3, pok. 6, 15-879 Białystok. Dokumenty można także złożyć osobiście w siedzibie urzędu.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie Centrum Aktywności Społecznej. Na tej stronie znajdują się także inne informacje przydatne do przygotowania wniosku.

Kamila Bogacewicz