Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Od poniedziałku (7 czerwca) nieodpłatna pomoc prawna może odbywać się nie tylko telefonicznie i z wykorzystaniem środków porozumiewania na odległość, ale także stacjonarnie. Wszystkie wizyty są wcześniej umawiane telefonicznie lub internetowo.

W związku ze stopniowym zmniejszaniem obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym przywrócona została stacjonarna praca punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Punkty zlokalizowane są przy ulicy Zamenhofa 5C i ulicy Św. Rocha 3. Od dziś (7 czerwca) porady odbywają się zarówno telefoniczne lub z wykorzystaniem innych środków porozumiewania na odległość, jak i stacjonarnie, w zależności od preferencji osoby uprawnionej.

Godziny pracy punktów pozostają bez zmian, czynne są od poniedziałku do piątku (7.30- 19.30), z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem 85 869 66 99, czynnym w godzinach pracy urzędu lub e-mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można również dokonać samodzielnej rejestracji przez internet.

Informacje o tym, kto może skorzystać z prawnego wsparcia znajdują się w zakładce „Nieodpłatna pomoc prawna”.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz