Policja zatrzymała poszukiwanego za wypadek i ucieczkę z 2020 roku
W ostatnim czasie służby policyjne naszego miasta nie próżnowały, co zaowocowało zatrzymaniem 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Szczególną uwagę zwrócił przypadek 47-letniego mężczyzny, który prawie trzy lata temu dopuścił się poważnego przestępstwa, uciekając z miejsca wypadku i pozostawiając poszkodowanych bez pomocy. Zatrzymanie to przypomina o nieustającej pracy organów ścigania nad zapewnieniem sprawiedliwości.
  1. 47-latek zatrzymany za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia w 2020 roku.
  2. Poszukiwany przez sąd do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności.
  3. Zatrzymanie nastąpiło w miejscu pracy poszukiwanego, który wyraził zaskoczenie.
  4. Policjanci zatrzymali łącznie 16 osób poszukiwanych, pokazując efektywność swoich działań.

Operacja przeprowadzona przez lokalne służby policyjne podczas świątecznego weekendu była niczym łowy, podczas których udało się schwytać nie tylko drobne ryby, ale i jednego dużego „rekina”. Mowa o 47-letnim mężczyźnie, którego czyny z października 2020 roku poruszyły całą społeczność. Po spędzeniu czasu na remontach i spożywaniu alkoholu, zdecydował się wsiąść za kółko, co doprowadziło do tragicznych w skutkach zdarzeń na jednym z przejść dla pieszych.

Zostawił za sobą ranne ofiary, ojca z synem, którzy musieli zostać natychmiast przetransportowani do szpitala. Nie zatrzymując się, by sprawdzić, jakie skutki wywołało jego działanie, uciekł z miejsca wypadku. Jednakże, szybka i zdecydowana reakcja organów ścigania pozwoliła na jego szybkie zlokalizowanie i zatrzymanie. Fakt, iż miał wówczas w organizmie ponad 2 promile alkoholu, tylko pogłębia obraz jego nieodpowiedzialności.

Wielomiesięczne poszukiwania i starania organów ścigania zakończyły się sukcesem, gdy w piątek mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu pracy. Zaskoczony, nie mógł uwierzyć, że po tylu latach sprawiedliwość w końcu go dopadła. Ta historia jest przestrogą dla wszystkich, przypominającą o konsekwencjach nieodpowiedzialnych decyzji i o tym, że prawo zawsze znajdzie sposób, by wymierzyć sprawiedliwość.

Operacja ta jest symbolicznym zwieńczeniem działań naszych służb, które nieustannie pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku w naszej społeczności. Zatrzymanie 16 poszukiwanych osób, w tym jednej szczególnie niebezpiecznej, to dowód na to, że nasi mundurowi są nieustannie czujni i gotowi działać w imię prawa i sprawiedliwości.


Na podst. Policja Białystok