Przedsiębiorcy, przedstawiciele SSSE i reprezentanci kilku gmin powiatu białostockiego wzięli udział w Konferencji pt. Formy wsparcia przedsiębiorców (14.03.2019 r.) w Starostwie Powiatowym w Białymstoku.

Spotkanie dotyczyło m.in. zmienionych zasad działania Specjalnych Stref Ekonomicznych. Do niedawna SSSE obejmowały 14 wydzielonych administracyjnie obszarów, i tylko na ich terenie można było dostać preferencyjne warunki dla swojej inwestycji. Zainteresowane firmy miały do dyspozycji zaledwie 0,008 % powierzchni kraju.

Teraz, zgodnie z nowymi zasadami – zwolnienia podatkowe dostępne są w całym kraju, i przedzielane na określony czas. Znacząco skrócił się też czas od złożenia wniosku do wydania decyzji – teraz to ok. 30 dni – mówił podczas spotkania Jan Stanisław Kap - wiceprezes zarządu SSSE S.A. Deklarował jednocześnie pomoc każdej gminie, która zgłosi się do biura SSSE. Działają one w Suwałkach przy ul. Noniewicza 49 i w Ełku przy ul Mickiewicza 15. Możliwe jest też zorganizowanie spotkania w Białymstoku.

Uczestnicy konferencji mogli też posłuchać o idei klasteringu na przykładzie Klastra Obróbki Metali i rządowym programie Mieszkanie Plus.