Herbatki dla dzieci po jakie warto sięgać?

Już od pierwszych dni życia dziecka, rodzice powinni dbać o jego odpowiednie nawodnienie. Może ono spożywać mleko matki oraz te przetworzone, niskozmineralizowaną wodę i soczki, kiedy skończy pół roku. Klasyczna czarna herbata być może nie będzie odpowiednia, jednak istnieją herbatki dla dzieci, które możne je im śmiało podawać. Jakie to są, jak działać oraz jak je wybrać?
Herbatki dla dzieci jakie najlepsze będą dla niemowląt?
Każdy rodzic powinien starać się uważać na to, co jego dziecko pije. Dobrze dobrane herbatki dla dzieci, mogą pozytywnie wpłynąć na jego organizm. Nieodpowiedni wybór, może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dobór napoi wymaga sprawdzania ich składu, a te z barwnikami, konserwantami i ze sporą ilością cukru, powinniśmy odrzucić od razu.
Jeżeli chodzi o napoje dla niemowlaka , konieczna jest jeszcze większa uwaga. Na pewno nie może być to czarna herbata, gdyż zawiera ona teinę. Co więcej, herbata ta hamuje przyswajanie chociażby żelaza, a to może doprowadzić do anemii. Najlepiej zacząć od owocowych herbatek oraz ziołowych, które są specjalnie przygotowywane dla dzieci. Co jeszcze będzie odpowiednie dla niemowlaka?
- Herbatka koperkowa (z kopru włoskiego), jest polecana szczególnie na wzdęcia, a także w wypadku kolki.
- Herbatka rumiankowa. Rumianek dla niemowlaka ma rozkurczowe działanie, dlatego będą one mogły pomóc chociażby w wypadku bólu brzuch, wzdęć oraz zaparć.
- Herbatka miętowa doskonała na zaparcia.
- Herbatka lipowa bądź malinowa świetne na obniżenie gorączki
- Herbatka z melisy. Nie tylko pozwoli uspokoić niemowlę, ale też dodatkowo sprawdzi się podczas kolki.
- Herbatki dla niemowląt z liści orzecha włoskiego pomagają na biegunkę.
Od kiedy podawać herbatkę dla dzieci?
Tak naprawdę, to wyłącznie rodzice mają wpływ na to, co piją i jedzą ich dzieci. Co więcej, dobrze zbilansowana dieta oraz nawodnienie maluchów, jest szalenie istotne w kwestii ich prawidłowego rozwoju. Musimy pamiętać, że sporo substancji, z którymi spotkamy się w pokarmach i napojach, mogę stanowić zagrożenie dla niemowlaka. Szczególnie uważać należy na różnego typu konserwanty, barwniki oraz na cukier, który dodatkowo może wprowadzić u dziecka zaburzenia apetytu, a w konsekwencji nawet do jego otyłości.
Przez pierwsze miesiące życia, niemowlaki powinny do picia otrzymywać jedynie wodę oraz mleko, a soczki dopiero później. Zaleca się także stosowanie różnych herbatek, z których wiele ma lecznicze działanie oraz mogą pomóc zwalczyć wiele dolegliwości. To rodzaj herbatki warunkuje to, na jakim etapie życia będzie można mu ją podać.
- Herbatki koperkowe, rumiankowe oraz anyżowe, mogą być podawane już od pierwszego miesiąca życia.
- Herbatki z melisy lub dzikiej róży, powinno się podawać po ukończeniu czwartego miesiąca życia.
- Kiedy dziecko ma już pięć miesięcy, może już pić herbatkę z malin.
- Herbatki z mięty, lipy, czy tez kminku, wolno podawać dopiero półrocznemu dziecku.
Metoda przygotowania herbatki dla dzieci
Wszystko zależy od tego, z jakim rodzajem herbatki mamy do czynienia. Kiedy przygotowujemy mieszankę ziół, bądź torebkę, zaleca się przygotowanie naparu. Herbatę lub zioła zalać gorącą wodą i parzyć przez 10 minut. Następnie można ją rozcieńczać i podawać.
Spotkamy się też z granulowanymi herbatki. W tym wypadku jedną, pełną łyżkę herbaty zalewamy 100 mililitrami zimnej, letniej bądź ciepłej wody. Pamiętajmy, że tego typu herbatki, nie mogą zawierać żadnych dodatków chemicznych, dlatego dokładnie poznajmy ich skład. Najbezpieczniejsze rozwiązanie to parzenie herbatki samemu mimo tego, również należy sprawdzić jej skład.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski