UM Białystok: Bezpieczeństwo podczas wyborów

1 min czytania

Ze względu na zbliżający się termin wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się w warunkach pandemii, Unia Metropolii Polskich zwróciła się do Głównego Inspektora Sanitarnego, a następnie do Ministra Zdrowia, o wydanie szczegółowych instrukcji bezpiecznego postępowania w procesie przygotowawczym i wyborczym. Konkretna odpowiedź nie nadeszła.

Prezes Zarządu Unii Metropolii Polskich Tadeusz Truskolaski zwrócił się z prośbą do Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia o wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa dla ochrony wyborców, członków obwodowych komisji wyborczych, osób obsługujących komisje, jak również wykonujących prace organizacyjne.

_ W związku z tym, że nasze pytania pozostają bez konkretnej odpowiedzi, stwierdzamy, że Rząd i sejmowa większość dążąca do przeprowadzenia wyborów w obecnych okolicznościach biorą na siebie całkowitą odpowiedzialność za życie i bezpieczeństwo zdrowotne Polaków_ mówi Tadeusz Truskolaski, prezes Unii Metropolii Polskich i prezydent Białegostoku.

W odpowiedzi na apel Unii Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformował jedynie, że aktualnie zbierane są opinie, komentarze i uwagi instytucji eksperckich dotyczące procesu wyborów prezydenckich planowanych w trybie korespondencyjnym. Po ich zebraniu ma zostać przygotowany materiał wraz z analizą przekazanych opinii i stanowisk.

Agnieszka Błachowska

Urząd Miejski w Białymstoku, bialystok.pl/, bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/bezpieczenstwo-podczas-wyborow.html

Autor: krystian