Szkoła Podstawowa nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku obchodzi sto lat swojego istnienia. Z tej okazji placówkę odwiedził dziś (20 maja) prezydent Tadeusz Truskolaski.

Obchody święta szkoły rozpoczęły msze w cerkwi Świętego Ducha przy ulicy Antoniuk Fabryczny (19 maja) oraz w kościele Świętego Floriana przy ulicy H. Ordonówny (20 maja).

Uroczysty apel w Szkole Podstawowej nr 15 został zorganizowany dziś (20 maja) o godz. 10.30. Podczas uroczystości odsłonięty został mural Marii Skłodowskiej-Curie. W jubileuszu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, miejscy radni oraz zaproszeni goście.

– Od stu lat w tej szkole podstawowej uczą się i są wychowywane kolejne pokolenia mieszkańców naszego miasta. Wszystkim związanym z tą placówką nauczycielom, wkładającym wysiłek w edukację oraz wychowanie dzieci i młodzieży, gratuluję tego wyjątkowego jubileuszu – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom, aby nauka i praca w tej szkole przynosiły satysfakcję i wiele sukcesów.

Zapisy do Publicznej Szkoły Powszechnej nr 15 rozpoczęły się 19 września 1921 r. Siedzibą placówki był wynajęty budynek przy ulicy Nowolipie (obecna ul. Lipowa). W 1974 r. szkoła została przeniesiona do nowego budynku przy ul. Wł. Broniewskiego 1, w którym pozostaje do dziś. W 1987 r. placówce nadano sztandar i imię Marii Skłodowskiej-Curie. Od 2017 r. jest to ośmioklasowa szkoła podstawowa.

Kamila Bogacewicz