Uważa się, że obcowanie ze sztuką pobudza ludzki mózg i rozwija wrażliwość na piękno

Artbidy to dom aukcyjny inny niż wszystkie. Dlaczego? Ponieważ to pierwszy na świecie internetowy dom aukcyjny. Został założony w 2013 roku z myślą o umożliwieniu pasjonatom sztuki obcowania ze sztuką w każdym miejscu i czasie, jedynie przy użyciu urządzenia z dostępem do internetu. Od tego czasu Artbidy zyskało uznanie i dziś jest jednym z wiodących domów aukcyjnych w naszym kraju.

Dom aukcyjny oferuje kupno oraz sprzedaż rozmaitych, cennych dzieł sztuki oraz okazów kolekcjonerskich - od obrazów, fotografii, kamieni szlachetnych i zegarów, aż po zabytkowe pojazdy czy nieruchomości. Oferta jest niezwykle szeroka i zawiera ponad tysiąc wyszukanych obiektów kolekcjonerskich.

Artbidy zasila zastęp specjalistów rzeczoznawców i ekspertów w dziedzinie sztuki, którzy doradzą i pomogą w każdej kwestii osobom zainteresowanym nabyciem lub sprzedażą dzieł sztuki. Wśród usług świadczonych przez zespół Artbidy znajduje się między innymi wycena, konserwacja, doradztwo inwestycyjne, dobór sztuki do wnętrz, a także leasing dzieł sztuki i wiele innych.

Jak kupować na Artbidy?

Sposób na kupowanie w tym domu aukcyjnym jest kilka:

  1. Kupowanie na aukcjach

Dom aukcyjny organizuje kilka, a nawet kilkanaście razy do roku aukcje, podczas których można składać oferty kupna wystawianych dzieł poprzez działanie na koncie użytkownika - po wcześniejszym założeniu konta na Artbidy. Licytować można również telefonicznie.

  1. Kupowanie z oferty galeryjnej

W ofercie domu aukcyjnego znajduje się wiele obiektów pochodzących z kolekcji współpracujących z Artbidy koneserów sztuki, marszandów i artystów, gotowych oddać swoje dzieła za ustaloną cenę.

  1. Kupno prywatne

Arbidy zajmuje się także poszukiwaniem dzieł na zlecenie.