Policja Białystok: O CYBERZAGROŻENIACH I DZIAŁANIU CYFROWEGO PATROLU” Z RODZICAMI W SP NR 2 W BIAŁYMSTOKU
Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wspólnie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku oraz Zespołem Szkół Elektrycznych im. Profesora J. Groszkowskiego w Białymstoku zorganizowali spotkanie z rodzicami uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku. Podczas prelekcji poruszono kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci w sieci oraz zaprezentowano Cyfrowy Patrol”.
W miniony czwartek mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali spotkanie rodzicom uczniów SP Nr 2 w Białymstoku. W prelekcji wzięły także udział uczennice z Zespołu Szkół Elektrycznych im. Profesora J. Groszkowskiego w Białymstoku, które należą do Cyfrowego Patrolu”. Podczas spotkania mundurowi przedstawili zebranym zagrożenia na jakie narażone są dzieci i młodzież w Internecie oraz niebezpieczne treści, z jakimi mogą się zetknąć. Ponadto, policjanci omówili z zebranymi zjawisko cyberprzemocy” oraz groomingu”. Z kolei uczennice z Zespołu Szkół Elektrycznych przedstawiły zebranym rodzicom ramy działania Cyfrowego Patrolu” - wspólnej inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku insp. Wojciecha Macutkiewicza i Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych im. Profesora J. Groszkowskiego w Białymstoku mgr inż. Anny Niczyporuk. Głównym celem tego innowacyjnego tworu jest ochrona dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie. Uczennice z elektryka” podczas spotkania prezentowały rodzicom w jaki sposób mogą zainstalować w swoich komputerach program filtrujący oraz jak pobrać aplikację na telefon komórkowy, która jest nieodzownym elementem w dobrze sprawowanej kontroli rodzicielskiej. Tego typu spotkania będą kontynuowane w roku szkolnym 2018/2019.
Komenda Miejska Policji w Białymstoku, bialystok.policja.gov.pl/, bialystok.policja.gov.pl/po2/aktualnosci/54828,O-CYBERZAGROZENIACH-I-DZIALANIU-CYFROWEGO-PATROLU-Z-RODZICAMI-W-SP-NR-2-W-BIALYM.html
Autor: krystian