Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

W zeszłym tygodniu w Książnicy Podlaskiej doszło do spotkania dzielnicowej z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Białymstoku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo, a w szczególności bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach przez namłodszych uczniów.

Mundurowa z białostockiej "jedynki" przeprowadziła pogadankę dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjantka przypomniała uczniom klasy pierwszej, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. W trakcie spotkania zasygnalizowała o obowiązku noszenia elementów odblaskowych mających duży wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych. Istotnym punktem tego spotkania było także wyjaśnienie, jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych i kim jest ten „nieznajomy”. Prelekcja była również doskonałą okazją do powtórzenia przez dzieci numeru alarmowego 112. Policjantka poruszyła z dziećmi także temat ich bezpieczeństwa w domu, podczas nieobecności rodziców. Pirwszoklasiści na koniec spotkania otrzymali od dzielnicowej odblaski.

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.