Urząd Miejski w Białymstoku pomaga osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją kończyn dolnych w dotarciu na wybory. Osoby te 13 października, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu RP, mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją specjalną.

Zgłoszenia od osób niepełnosprawnych przyjmowane są w siedzibie Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Składowej 11 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego (poniedziałek: do godz. 17.00, wtorek-piątek w godz. 7.30-15.30). Rezerwacji przejazdu można również dokonać telefonicznie dzwoniąc pod numer 85 744 34 04. W dniu wyborów do Sejmu i Senatu (13 października) zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 7.00 do 20.30.

Warto też wiedzieć, że w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5 (pokój 19) w godzinach pracy Urzędu Miejskiego białostoczanie ciągle jeszcze mogą:

  • złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców (do 8 października),
  • odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania (do 11 października).

Więcej informacji o tych sprawach można uzyskać pod numerem tel. 85 879 7979 (infolinia Urzędu Miejskiego) lub na stronie www.bip.bialystok.pl. Warto też skorzystać z serwisu informacyjnego Państwowej Komisji Wyborczej oraz wyszukiwarki obwodów głosowania.

Kamila Bogacewicz