Prezydent Białegostoku spotkał się dziś (7 października) w Pałacyku Gościnnym z medalistą Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Wojciechem Nowickim i jego trenerką Malwiną Wojtulewicz-Sobierajską.

Białostoczanin z Klubu Sportowego Podlasie podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w stolicy Kataru – Dosze, zdobył brązowy medal w rzucie młotem. Tego sukcesu na międzynarodowej arenie sportowej pogratulował jemu i jego trenerce prezydent Białegostoku podczas dzisiejszego uroczystego spotkania.

Medal jest potwierdzeniem ciężkiej i wytrwałej pracy. My, białostoczanie, jesteśmy dumni z Pana osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Podziwiamy też przygotowanie Wojciecha Nowickiego do zawodów przez trenerkę Malwinę Wojtulewicz-Sobierajską – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Doświadczenie z lekkoatletycznych mistrzostw świata w stolicy Kataru trzeba wykorzystać do przygotowań olimpijskich. Najbardziej marzę o drugim medalu olimpijskim i będę do tego dążył – zapowiedział Wojciech Nowicki. – Teraz jestem jeszcze w trakcie sezonu, trenuję i skupiam się tak naprawdę na tym, żeby dobrze wystartować w igrzyskach sportowych w Chinach.

Zarówno młociarz, jak i jego trenerka, otrzymali od prezydenta listy gratulacyjne. Oboje dostaną również nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia sportowe. Wojciech Nowicki – 20 tys. zł, a Malwina Wojtulewicz-Sobierajska – 15 tys. zł.

(ab)