Do zarejestrowania działalności gospodarczej, spółki, organizacji konieczne jest posiadanie adresu. Jednak nie każda działalność wymaga posiadania odrębnego biura. Wielu przedsiębiorców do prowadzenia własnej działalności potrzebuje jedynie biurka, laptopa i telefonu. Wynajmowanie biura, opłacanie go, zatrudnianie sekretariatu do obsługi to dodatkowe, niebagatelne koszty. Szczególnie wysokie w dużych miastach. Dodatkowo, obsługa biura zajmuje czas.

Od 25 lat na całym świecie rozwija się idea wirtualnych biur, która jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą prowadzić działalność gospodarczą bez inwestowania w powierzchnie biurowe.

Czym jest wirtualne biuro?

W istocie rzeczy wirtualne biuro to jak najbardziej legalny i fizyczny byt. Adres potrzebny do rejestracji firmy oraz skrzynkę pocztową udostępnia realnie istniejąca firma, która zapewnia szereg dodatkowych usług. Pod jednym adresem może być zarejestrowanych kilkanaście lub kilkadziesiąt podmiotów, które na zasadzie outsorcingu korzystają z obsługi biurowej. Opłaty ponoszone z tego tytułu są niewielkie w porównaniu z kosztami prowadzenia własnego biura.

Jakie usługi zapewnia wirtualne biuro?

Zakres usług zależy od ponoszonych opłat. Niewątpliwym atutem jest zazwyczaj prestiżowy adres.

Wirtualne biuro - realna działalność

Usługi podstawowe

Adres rejestrowy oraz skrzynka pocztowa

To podstawowa opcja, służąca jedynie do rejestracji oraz odbierania ewentualnej korespondencji pocztowej. W zależności od umowy, o przychodzącej korespondencji powiadomienia są przekazywane drogą mailową lub za pomocą wiadomości sms.

Pakiet rozszerzony

Skanowanie i wysyłanie mailowo korespondencji

To usługa szczególnie ceniona przez osoby dużo podróżujące, które mogą mieć problemy z odbieraniem na czas korespondencji. Pracownik wirtualnego biura prześle zeskanowane pismo na maila i uniknie się w ten sposób zaległości korespondencyjnych, czasami bardzo ważnych i terminowych.

Pakiet lux

Doradztwo księgowe, prawne, pomoc w rejestracji spółki oraz w jej bieżącym prowadzeniu.

Usługi outsourcingowe wirtualnych biur prawie całkowicie zdejmują z przedsiębiorcy zarówno prowadzenie biura, jak też obsługę spółki, zapewniając kompleksową organizację już od etapu rejestracji.

Konferencje i spotkania biznesowe

Większość wirtualnych biur zapewnia swoim klientom możliwość organizowania konferencji - do około 30 osób z pełną obsługą multimedialną oraz cateringiem.

Dodatkowo większość wirtualnych biur zapewnia możliwość korzystania z małych gabinetów na mniejsze, kilkuosobowe spotkania biznesowe oraz specjalne pokoje do indywidualnej pracy na zasadzie coworkingu.

Zazwyczaj wirtualne biura z dobrą, wyrobioną marką na rynku posiadają kilka sal konferencyjnych i gabinetów do spotkań biznesowych dla większych i mniejszych grup osób oraz kilka pokoi do coworkingu z pełnym i stałym dostępem do internetu.

Za każdą usługę się dodatkowo płaci, lecz kalkulacja finansowa opłacania nawet najbardziej bogatego pakietu opcja zawsze jest korzystniejsza, niż wynajmowanie i obsługiwanie własnego biura, szczególnie, jeżeli prowadzona działalność tego nie wymaga.

Ceny wirtualnych biur

Opłaty są uzależnione od wybranego pakietu usług. Podstawowe opcje zaczynają się od 40/50 zł miesięcznie, natomiast górna granica sięga maksymalnie 500 zł miesięcznie, lecz wówczas do pakietu prestiż/lux jest wliczane prowadzenie pełnej księgowości i sprawozdawczości.

Informacje dodatkowe

Jeżeli jesteś zainteresowany takiego rodzaju rozwiązaniami, sprawdź biuro wirtualne Warszawa - dowiedz się więcej o ofercie.