Jak przygotować psa do wizyty u groomera?

3 min czytania
Jak przygotować psa do wizyty u groomera?

Wizyta w salonie psiej piękności jest dla Ciebie i Twojego pupila nie lada przeżyciem. Zwłaszcza jeśli do groomera idziesz pierwszy raz. Nie martw się, dzięki naszym poradom oswoisz swojego ulubieńca z psim fryzjerem. Przestaniesz się stresować, a twój czworonożny przyjaciel będzie zadowolony.

Jak przygotować psa do wizyty u groomera?

Zabiegi pielęgnacyjne w domu — podstawa, aby przygotować psa do wizyty u groomera

Zanim zabierzesz swojego pupila do salonu psiej piękności, naucz go zabiegów pielęgnacyjnych. Przyzwyczajaj do nich swojego ulubieńca od najwcześniejszych miesięcy. Jest to ważne, zwłaszcza kiedy jesteś właścicielem rasy wymagającej regularnego strzyżenia. Wiedz, że dla psa, który poznał zabiegi pielęgnacyjne, pierwsza wizyta u groomera nie będzie wiązała się z aż tak ogromnym stresem.

Jeśli przyzwyczaisz swojego psa do czesania i czyszczenia uszu, łatwiej zniesie wszelkie zabiegi na stole groomerskim. Wiadomo, że kiedy zwierzę kręci się i jest niespokojne, psi fryzjer ma utrudnione zadanie.

Przygotuj zatem miękki kocyk, szczotkę i ulubione smakołyki swojego pupila. Rozsyp je na kocyku, tak, aby Twój ulubieniec chętnie na niego wszedł. Potem weź do ręki szczotkę i delikatnie przesuwaj nią po futerku swojego psa. Twój pupil będzie kojarzył tę czynność z czymś przyjemnym.

Regularne odwiedzanie salonu psiej urody, czyli jak dbać o futerko swojego ulubieńca

Jak już wspomniano, jeśli Twój pies ma włos, który wymaga regularnych wizyt u groomera, nie zaniedbuj tego. Tylko wyczesany, wykąpany i dobrze ostrzyżony pupil nienagannie się zaprezentuje. A to nie tylko świadczy na korzyść właściciela, ale także pomaga psu w codziennym funkcjonowaniu. Na przykład Twój pupil czuje się lepiej, kiedy zbyt długie futerko nie wchodzi mu do oczu.

Pielęgnacja długowłosego psa jest złożona, ponieważ oprócz regularnych wizyt w salonie psiej urody, musisz sam codziennie wyczesywać jego sierść. Tylko w ten sposób zapobiegniesz jej kołtunieniu i filcowaniu. A pamiętaj, że kiedy pojawią się kołtuny, czasem jedynym ratunkiem jest drastyczne ścianie futerka.

Psy szorstkowłose należy trymować, czyli pozbywać się warstw martwego włosa. W tym celu najlepiej odwiedzać grommera co 3 miesiące. W przypadku pudli, aby zachować u nich kształt i fason fryzury, dobrze jest przychodzić na wizyty raz w miesiącu.

Wizyta zapoznawcza — konieczna, aby oswoić psa z groomerem

Ty i Twój pupil nigdy nie byliście u groomera? Nic straconego. Zawsze musi być ten pierwszy raz. Tylko nie zapomnij przygotować swojego ulubieńca do odwiedzin w salonie psiej piękności. Wizyta zapoznawcza jest w tym przypadku bardzo pomocna. To krótkie spotkanie, którego celem jest pokazanie psu, że groomer nie ma wobec niego złych zamiarów, a wręcz przeciwnie — poczęstuje go przysmakiem i powie miłe słowa do uszka.

Wybierając groomera, kieruj się jego doświadczeniem, zdobytymi certyfikatami, ale także zwróć uwagę na jego podejście do Twojego ulubieńca. Psi fryzjer z Wyszkowa uwielbia zwierzęta i okazuje im wiele serca. A to jest równie ważne jak kunszt w sztuce groomerskiej. Dlatego, jeśli widzisz, że specjalista jest wyraźnie zniecierpliwiony i traktuje Twojego pupila po macoszemu, szukaj innego salonu groomerskiego. Oszczędzisz sobie stresu, a Twojemu ulubieńcowi — nieprzyjemnych przeżyć. Chodzi przecież o to, aby psi fryzjer zaprzyjaźnił się z Twoim psem, skoro ma regularnie strzyc jego futerko, kąpać go i obcinać mu pazurki.

Spacer przed wizytą u groomera

To podstawa nie tylko dlatego, aby Twój pies się wyszalał, ale też po to, aby stracił sporo animuszu. Nieco zmęczony ulubieniec będzie grzeczniejszy na stole groomerskim i nie w głowie będzie mu to, aby dokazywać.

Dopilnuj zatem, żeby Twój pupil przed wizytą w salonie psiej urody załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek w salonie groomerskim.

Istnieje kilka spaw, które powinieneś wziąć mocno do serca, jeśli zależy Ci na tym, aby obniżyć poziom stresu swojego czworonożnego przyjaciela. Odwiedziny w salonie psiej urody to ogromne przeżycie dla Twojego psa. Jeśli zadbasz o jego socjalizację, nie pominiesz zabiegów pielęgnacyjnych w domu, wykażesz się konsekwencją i nie będziesz często zmieniać groomera, Twój pupil szybciej zaakceptuje wizyty w salonie. I przyzwyczai się do nowej sytuacji.

Sprawdź na naszej stronie https://studio4dogs.pl/

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

echobialystok_kf