• Ilustracja do artykułu LRG_DSC04908.jpg

  Białystok pamięta o imieninach pierwszego honorowego obywatela naszego miasta –Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji dziś (19 marca) pod jego pomnikiem zostały złożone kwiaty.

 • Ilustracja do artykułu vlcsnap-2018-12-03-18h49m19s854.jpg

  Białostocka premiera filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata odbędzie się 28 marca 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 • Ilustracja do artykułu konferencja_prezydentow_miast_007.jpg

  Prezydenci dwunastu największych miast, zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, zaapelowali dzisiaj (19 marca) do rządu o rozmowę na temat przyszłości oświaty w Polsce. Prezydenci są zaniepokojeni obecną sytuacją, której konsekwencją może być strajk 8 kwietnia.

 • Miniaturka artykułu

  Spotkanie dotyczyło m.in. zmienionych zasad działania Specjalnych Stref Ekonomicznych. Do niedawna obejmowały one 14 wydzielonych administracyjnie obszarów. Teraz zwolnienia podatkowe dostępne są w całym kraju.

 • Aktualności

  Funkcjonariusze z białostockiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w okresie od stycznia do marca dokonał szeregu oszustw polegających na wyłudzeniu kodów płatniczych w systemie „paysafecard" na łączną kwotę ponad 4500 zł.

 • Aktualności

  Białostoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta, ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Do sprawy tej została zatrzymana jedna osoba. 36-latek już usłyszał zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Dzielnicowi z Wasilkowa spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola "Słoneczne" w Wasilkowie, przeprowadzając pogadankę edukacyjno–profilaktyczną ukierunkowaną na bezpieczeństwo najmłodszych.

 • Aktualności

  W zeszłym tygodniu w Książnicy Podlaskiej doszło do spotkania dzielnicowej z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Białymstoku. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo, a w szczególności bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach przez namłodszych uczniów.

 • Ilustracja do artykułu Nagroda Natalia.png

  Łyżwiarka Natalia Maliszewska uhonorowana przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Zawodniczka została wyróżniona za wysokie wyniki sportowe uzyskane w 2019 roku. Nagrodę otrzymała także jej trenerka Urszula Kamińska.

 • Aktualności

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku "Dzień Otwarty". Kolejny raz gościliśmy młodzież z białostockich szkół średnich w ramach programu ,,Dzień Przedsiębiorczości".

 • Ilustracja do artykułu Kultura 565x246_Obszar roboczy 1.png

  Za tydzień, 22 marca, w kawiarni muzycznej Fama zostanie wręczona Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2018 roku.

 • Ilustracja do artykułu 180508 Magda z rodzina na rowerach-2.jpg

  Prawie 21 km nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych powstanie w Białymstoku w 2019 roku. Nowa infrastruktura zapewni większy komfort poruszania się rowerem po mieście. Do końca ubiegłego roku rowerzyści mogli korzystać w naszym mieście z około 120 km dróg rowerowych.

 • Miniaturka artykułu

  W Białymstoku uroczyście rozdano umowy o dofinansowanie projektów, zawarte przez Wojewódzki Urząd Pracy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. W powiecie białostockim wsparcie w różnych formach otrzyma 325 osób.

 • Aktualności

  Białostoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w jednej z miejscowości na terenie powiatu białostockiego, ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Do sprawy tej została zatrzymana jedna osoba. 59-latek już usłyszał zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Mundurowi apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Zdradliwa pogoda, śliska nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym.

 • Aktualności

  W związku z nasileniem się włamań do mieszkań na terenie naszego miasta, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja, czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, czy też nieznany samochód, z którego może być prowadzona obserwacja poinformujmy policję o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

 • Ilustracja do artykułu Zdjęcie - wyróżnieni Rzecznicy Konsumentów.jpg

  Jarosław Brzozowski – Miejski Rzecznik Konsumentów w Białymstoku został doceniony przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W środę (13 marca) odebrał w Warszawie wyróżnienie za zaangażowanie oraz działalność, która w szczególny sposób przyczyniła się do lepszej ochrony praw i interesów konsumentów. Zauważono także aktywną współpracę rzecznika ze środowiskiem konsumenckim w regionie.

 • Ilustracja do artykułu Warto wiedzieć 565x246_Obszar roboczy 1.png

  Miasto Białystok dofinansuje i zorganizuje wymianę 225 pieców węglowych na gazowe w prywatnych domach zlokalizowanych na terenie miasta. Urząd Miejski ogłosił przetarg na zrealizowanie tego zadania w ramach projektu „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku”.

 • Ilustracja do artykułu 190314 konf strajk edukacja-4.jpg

  Prezydent Białegostoku powołał w czwartek (14 marca) sztab kryzysowy w związku z zapowiadanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty. Jego zadaniem będzie m.in. przygotowanie logistyczne do sytuacji kryzysowej związanej ze strajkiem w oświacie oraz podejmowanie działań łagodzących skutki strajku, skierowanych do rodziców, wychowanków i uczniów.

 • Ilustracja do artykułu 190314 Bikery -2.jpg

  Zbliża się początek kolejnego sezonu roweru miejskiego w Białymstoku. Już od 1 kwietnia w mieście będzie można wypożyczać lubiane przez białostoczan BiKeRy. Zostanie uruchomiona również nowa stacja – na rogu ulic J. Piłsudskiego i Bohaterów Getta.

 • Miniaturka artykułu

  Wybór w tym roku był wyjątkowo trudny - przyznali członkowie komisji, która 5 godzin rozmawiała z uczniami o ich działalności charytatywnej. Do starostwa powiatowego w Białymstoku przyjechało 26 przedstawicieli różnych szkół z terenu powiatu białostockiego.