• Aktualności

  Białostoccy policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku od 17 do 19 lat, podejrzane o kradzież samochodu na terenie Białegostoku. Jeden z zatrzymanych podejrzany jest również o liczne włamania do skarbonek na terenie kościołów. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odwiedzili przedszkolaków z okazji „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”. Spotkanie było również dla mundurowych doskonałą okazją, aby przybliżyć najmłodszym specyfikę policyjnej służby.

 • Aktualności

  Podlascy policjanci ciągle utrzymują kondycję oraz sprawdzają swoje umiejętności. Tym razem uczestniczyli w Turnieju Najlepszych Patroli Litewskich. W zawodach wzięło udział 13 czteroosobowych drużyn. Nasi policjanci okazali się najlepsi wśród zagranicznych drużyn policyjnych. Gratulujemy.

 • Aktualności

  Siedem drużyn uczestniczyło w dzisiejszych zmaganiach o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Białostoccy mundurowi w ten sposób uczcili 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

 • Ilustracja do artykułu sc_fb (3) (1).jpg

  Już za dwa tygodnie w Białymstoku spotkają się naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji samorządowych, by dyskutować o idei smart city. Warto już dziś zarejestrować się na konferencję.

 • Ilustracja do artykułu RSP_565x246.png

  Białystok bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mieszkańcy – poprzez specjalną aplikację – mogą zbierać kilometry dla naszego miasta. Akcja trwa do 30 września.

 • Spotkanie w sprawie dotacji dla jednostek OSP pow. siemiatycki

  W dniu 20 września 2019 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach odbyło się spotkanie poświęcone dofinansowaniu jednostek o OSP w związku ze zmianą ustawy o ochronie przeciwpożarowej – Ustawy z dn. 31.07.2019 r. o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która weszła w życie w dniu 14 sierpnia 2019 roku. Ustawa nałożyła na jednostki ochotniczych straży pożarnych nowe zadania, na realizację których jednostki otrzymały środki finansowe z budżetu państwa. Na ręce prezesów jednostek OSP zostały wręczone informacje dotyczące przyznania środków na realizację zadań uwzględnionych we wnioskach.

 • Miniaturka artykułu

  Sympozjum dyskusyjne składało się z paneli dyskusyjnych z udziałem zaproszonych gości. O białoruskiej rzeczywistości mówili: Roman Czepe, Mariusz Maszkiewicz i Bazyli Siegień.

 • Miniaturka artykułu

  Uczestnicy m.in. omówili zagadnienia dot. „Barometru zawodów” jako narzędzia do badania relacji między dostępnością a zapotrzebowaniem na pracowników. Wręczono też nagrody za współpracę z PUP.

 • Miniaturka artykułu

  Uroczysta inauguracja odbyła na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku. Była to też okazja do podsumowania rywalizacji sportowej w ub. roku szkolnym. Wśród wyróżnionych był Powiat Białostocki.

 • Miniaturka artykułu

  Powiat Białostocki zorganizował konferencję "Wspólnoty gruntowe - problemy i sposoby ich rozwiązywania". Wzięło w niej udział ponad 50 osób.

 • Aktualności

  Mundurowi z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku spotykają się z dziećmi w Szkołach Podstawowych w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”

 • Aktualności

  Białostoccy policjanci zlikwidowali 4 plantacje marihuany. Do sprawy został zatrzymany 23-letni mieszkaniec gminy Zabłudów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.

 • Aktualności

  Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o liczne kradzieże katalizatorów na terenie Białegostoku. Właściciele oszacowali straty na blisko 25 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz dalszym ich losem zajmie się sąd.

 • Baner warto wiedzieć

  Już po raz czwarty Białystok będzie świętował Dni Patronalne Miasta – w tym roku w dniach 26–28 września. Błogosławiony ks. Michał Sopoćko został patronem Białegostoku 15 lutego 2016 r.

 • Baner graficzny SPORT

  Już w najbliższy weekend odbędzie się 9. edycja imprezy Białystok Biega. W sobotę wieczorem na ulice stolicy Podlasia wybiegną uczestnicy „Nocnej Piątki”, a w niedzielę rano „Szybkiej Dychy”. Do startu w zawodach szykuje się komplet 2 tys. biegaczy oraz prawie 1,3 tys. dzieci.

 • Pożar kompleksu budynków w Boczkach-Świdrowo

  18 września 2019 roku kilka minut po północy grajewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Boczki-Świdrowo gm. Grajewo. Z pierwszej uzyskanej informacji wynikało, że zagrożona jest pobliska chlewnia i inne budynki inwentarskie.

 • Miniaturka artykułu

  Dzięki oszczędnościom w wyniku przetargu na rozbiórkę i budowę mostu na rzece Horodnianka w Sienkiewiczach (gm. Choroszcz), możliwa będzie inna inwestycja w tej gminie. Chodzi o przebudowę drogi powiatowej we wsi Konowały.