• Miniaturka artykułu

  Chodnik powstanie przy drodze powiatowej nr 1552B (na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1538B do ul. Kolonia Gaj). To dobra wiadomość m.in. dla rodziców, którzy przyprowadzają dzieci do pobliskiego przedszkola.

 • Miniaturka artykułu

  Rozpoczęły się prace przygotowawcze w związku z planowaną budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem dla śmigłowców LPR obok budynku głównego SP ZOZ Łapy przy ul. Korczaka.

 • Ilustracja do artykułu DSC_8832.JPG

  Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas konferencji prasowej odniósł się do pomówień marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego, skierowanych pod adresem prezydenta podczas audycji w Polskim Radiu Białystok. Pomówienia dotyczyły mającego się odbyć w Białymstoku marszu równości, który organizatorzy zaplanowali na 20 lipca.

 • Ilustracja do artykułu Edukacja 565x246-01.png

  Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, którzy nie zakwalifikowali się do szkół ponadpodstawowych w naborze zasadniczym od dziś (12 lipca) biorą udział w rekrutacji uzupełniającej. Do dyspozycji mają 1100 miejsc w placówkach prowadzonych przez Miasto Białystok.

 • Kontrola obozów harcerskich w powiecie augustowskim

  W dniach 4 i 11 lipca funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Augustowie przeprowadzili czynności kontrolno – rozpoznawcze obozów harcerskich zlokalizowanych na terenie powiatu augustowskiego. Obecnie na terenie powiatu odbywa się sześć obozów harcerskich Okręgu Mazowieckiego Związ...

 • Miniaturka artykułu

  Starostwo Powiatowe w Białymstoku aby zapewnić lepsze warunki obsługi mieszkańców, planuje rozbudowę. Jak mógłby wyglądać nowy budynek urzędu, by pomieścić w nim wszystkie wydziały? Swoje wizje przedstawili studenci Wydziału Architektury.

 • Aktualności

  Wczoraj białostoccy policjanci zakończyli jazdę sześciu kierowcom. Czterech z nich miało czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, dwóch pozostałych kierowało pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Wśród kierowców znalazła się również jedna osoba poszukiwana i nietrzeźwy kierowca.

 • Aktualności

  Policjanci z Posterunku Policji w Gródku zatrzymali 35-latkę podejrzaną o kradzież z włamaniem do domu. Wówczas zginęły oszczędności 87-letniej pokrzywdzonej w kwocie blisko 1200 złotych. Kobieta dzisiaj usłyszała zarzut, a jej dalszym losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku jak co roku w trakcie wakacji spotykają się z dziećmi i młodzieżą celem przypomnienia im o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas letniego wypoczynku.

 • Baner komunikat

  Prezydent Miasta Białegostoku wydał oświadczenie dotyczące Marszu Równości, który ma się odbyć w Białymstoku 20 lipca.

 • Ilustracja do artykułu podpisanie.png

  W białostockich autobusach pojawią się mobilne biletomaty. 255 urządzeń zostanie uruchomionych w pierwszej połowie przyszłego roku. W czwartek (11 lipca) prezydent Tadeusz Truskolaski podpisał umowę na dostawę urządzeń wraz z oprogramowaniem i prowadzeniem usługi sprzedaży biletów.

 • Ilustracja do artykułu wydarzenie plakat www(1).jpg

  Jeszcze w tym miesiącu na białostockim Rynku Kościuszki odbędzie się pierwsze i największe w Polsce wydarzenie sportowe związane z coraz powszechniejszą dyscypliną sportową, jaką jest squash. „Krishome Squash Festival 2019” organizowany przez Klub Sportowy Squash Białystok został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta.

 • Miniaturka artykułu

  3 sierpnia na terenie Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach odbędzie się „Spotkanie pokoleń”. To doskonała okazja, by mieszkańcy DPS spotkali się ze swoimi krewnymi, znajomymi i społecznością lokalną.

 • Aktualności

  Wczoraj białostoccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-latek, który prowadził mając blisko 3,6 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 • Aktualności

  W poniedziałek policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elementów sieci trakcyjnej. 28 i 31-latek ukradli 20 metrów linii wartej ponad 2 tys. złotych. Obaj mężczyźni jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

 • Ilustracja do artykułu 181001 infolinia-1.jpg

  Ponad 30 tys. razy białostoczanie zadzwonili na miejską infolinię w pierwszej połowie 2019 roku. Dzwoniąc pod numer 85 879 79 79 można uzyskać informacje ułatwiające załatwianie urzędowych spraw.

 • Ilustracja do artykułu Sport 565x246-01.png

  W najbliższy weekend (13-14 lipca) na plaży miejskiej Dojlidy odbędzie się Pierwszy Turniej I Ligi Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na boisku będzie rywalizować dziewięć zespołów, które walczą o awans do Ekstraklasy.

 • Tragiczny wypadek na DK 8 w okolicach miejscowości Przewalanka, powiat białostoki

  9 lipca 2019 r. o godzinie 16:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w okolicy miejscowości Przewalanka, na drodze krajowej nr 8. Do działań zadysponowano 3 zastępy z JRG Nr 2 KM PSP w Białymstoku...

 • Miniaturka artykułu

  Od 11.07.2019 r. dealerzy będą mogli dostać takie tablice na rok, bez konieczności rejestracji pojazdu na stałe. Dla klientów zmiana przepisów oznacza, że przed kupnem sprawdzą pojazd dokładniej. Do zmian przygotowane jest już Starostwo Powiatowe w Białymstoku.