• Aktualności

  Dzielnicowi z białostockiej "czwórki" spotkali się z najmłodszymi uczniami jednej ze szkół, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Mundurowi zwrócili uwagę na zasady, jakimi należy się kierować podczas poruszania się po drogach. Nie zabrakło również informacji odnośnie zachowania wobec osób obcych czy niebezpiecznego zwierzęcia.

 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu Policji II w Białymstoku poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 28 lipca 2019 roku na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Ogrodowej w Białymstoku.

 • Spotkanie autorskie z Patrycją Meunier: pisarką i rzeźbiarką. 10 grudnia o godz. 18.00 w Sali Wystawowej Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku ul. Kilińskiego 13

  Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu Patroni Białegostoku we wszystkich kategoriach wiekowych na wernisaż, który odbędzie się 26 listopada o godz. 18.00 w Pracowni Plastycznej przy ul. Malmeda 17. Najlepsze prace zostaną […]

 • Portret Nory Ney

  Dom Kultury „Śródmieście” oraz autor prac Tomasz Brański zapraszają na wernisaż wystawy „Stare Kino – Nora Ney i Inni”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 19 listopada.

 • Ilustracja do artykułu Infolinia Urzędu Miejskiego w Białymstoku tel. 85 879 79 79

  Z infolinią Urzędu Miejskiego w Białymstoku połączysz się w kilka sekund. Portal Samorządowy sprawdził, ile czasu zajmie dodzwonienie się do centrali 50 urzędów w największych polskich miasta. Stolica Podlasia jest w czołówce szybkości.

 • Wypadek drogowy w msc. Kolnica na DK 8

  19 listopada 2019 r. o godz. 02.53 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymało informacje o wypadku drogowym na Drodze Krajowej nr 8 w miejscowości Kolnica gm. Augustów.

  Uroczysta zbiórka z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  18 listopada 2019 r. w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas której Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński wręczył funkcjonariuszom Państwowej Staży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej wyróżnienia, nagrody i awanse na kolejne stopnie służbowe.

  W dniach 21 września – 17 listopada 2019 roku w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach oraz Ośrodka Szkolenia KW PSP w Białymstoku odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z ternu powiatu suwalskiego.

 • Aktualności

  Policjanci z białostockiej "patrolówki" zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 31-latka. Napastnicy w centrum miasta zaatakowali pokrzywdzonego kopiąc go po całym ciele. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Aktualności

  Białostoccy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o posłużenie się fałszywym dokumentem podczas otwierania rachunku bankowego. Mężczyzna w piątek usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Aktualności

  Porozmawiajmy o bezpieczeństwie–możesz mieć na nie wpływ”-to tytuł debaty społecznej zorganizowanej przez Komisariat Policji IV w Białymstoku i Posterunek Policji w Zaściankach w ramach zacieśnienia współpracy ze społecznością lokalną.

 • Baner graficzny Nagroda

  Rozpoczyna się nabór wniosków do 29. edycji Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego – za najlepszą książkę 2019 roku. Można je składać w Departamencie Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego. W tym roku nagroda zostanie przyznana w oparciu o nieco zmienione zasady.

 • Ilustracja do artykułu Kultura i sztuka - konkurs ofert OGŁOSZENIE 565x246-01.png

  Milion pięćset tysięcy złotych to budżet corocznego konkursu ofert w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Dotyczy projektów, które będą realizowane od 2 stycznia do 31 grudnia 2020 r. Do 13 grudnia trwa przyjmowanie zgłoszeń.

 • Przekazanie samochodu ratowniczo – gaśniczego jednostce OSP Topiłówka

  16 listopada 2019 r. w Topiłówce, gm. Augustów powiat augustowski, odbyło się uroczyste przekazanie średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego GBA 4,4/37 na podwoziu MAN TGM miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej.

  Przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych jednostkom OSP Augustowo oraz OSP Wyszki (powiat bielski)

  15 listopada 2019 r. w Wyszkach, powiat bielski, odbyło się uroczyste przekazanie dwóch średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych GBA 3/16 na podwoziu IVECO jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bielskiego. Pojazdy trafiły do jednostek OSP z Wyszek oraz Augustowa....

 • Miniaturka artykułu

  Inwestycja trwała blisko dwa lata. W poniedziałek uroczyście otwarto blisko 2-kilometrowy odcinek drogi, biegnącej przez wieś Kuriany i dalej do ul. Gminnej w Białymstoku.

 • Aktualności

  W ramach III Edycji „Drzewka Tolerancji” policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji Białymstoku przeprowadzili spotkania z dziećmi Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku.

 • Aktualności

  Białostoccy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło na początku listopada, na jednym z białostockich osiedli. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz dalszym jego losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Mundurowi z białostockiej "jedynki" zatrzymali podejrzaną o kradzież portfela. Obok dokumentów, znajdowała się w nim również karta płatnicza. Jak ustalili policjanci skradzioną kartą płacono za zakupy sześciokrotnie. 28-latka usłyszała już zarzut. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  „...Dziękujemy za ofiarną prawdziwą służbę, ogromną wrażliwość i otwarcie na drugiego człowieka.” To tylko część podziękowań jakie wpłynęły do białostockiej komendy, skierowanych do policyjnego małżeństwa, które pod koniec października tego roku uratowało życie starszemu mężczyźnie.