• Aktualności

  Policjanci zatrzymali osoby podejrzane m.in. o kradzież z włamaniem na terenie Białegostoku. 19-latek oraz 20-latka usłyszeli już zarzuty. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

 • Aktualności

  Mundurowi z białostockiej komendy spotkali się ze studentami obcokrajowcami Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Prelekcja dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz przepisów obowiązujących na terenie RP.

 • Aktualności

  W środę na Uniwersytecie Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Białymstoku odbyły się "targi pracy", na których nie zabrakło przedstawicieli białostokiej komendy. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania tych wszystkich, którzy odwiedzili policyjne stoisko. Policjanci udzielali szczegółowych porad i informacji na temat procesu rekrutacji do służby w Policji.

 • Aktualności

  Mundurowi szkolili się z Grupą Ratowniczą "Nadzieja" w zakresie postępowania w przypadkach udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym. Swoje umiejętności weryfikowali przy użyciu fantomu, tak aby w sposób jak najbardziej realny odwzorować udzielanie pomocy poszkodowanym.

 • Aktualności

  Policjanci z Komisariatu Policji I w Białymstoku poszukują świadków zniszczenia mienia, do którego doszło na ulicy Sienkiewicza 3 w rejonie jednego z lokali gastronomicznych.

 • Baner graficzny Komunikat

  Już jutro (18 maja) kolejna otwarta sobota w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku. Od godziny 8.00 do 12.00 do dyspozycji mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego. W tym samym czasie działać będzie również miejska infolinia (nr tel. 85 879 79 79).

 • Ilustracja do artykułu noc muzeów baner 565x246-01.png

  Chcesz zobaczyć XVIII-wieczny zegar czy zwiedzić piwnice Pałacu Branickich? Uczestniczyć w interaktywnych zajęciach czy obejrzeć z bliska sprzęt wojskowy? W sobotę (18 maja) wybierz się na Noc Muzeów w Białymstoku. Miejskie placówki kultury oraz inne instytucje przygotowały bogaty program wydarzeń.

 • Ilustracja do artykułu 190517 75. rocznica zwycięskiej bitwy o Monte Cassino-8.jpg

  W sobotę, 18 maja, przypada 75. rocznica bitwy o Monte Cassino. Z tej okazji dziś w Białymstoku odbyła się uroczystość pod Pomnikiem Sił Zbrojnych na Zachodzie. W hołdzie uczestnikom tej zwycięskiej walki – w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego – zostały złożone kwiaty.

 • Aktualności

  W niedzielę mundurowi uczestniczyli w zorganizowanym evencie "Auto Cafe", które odbyło się w Tykocinie. Dzielnicowi w trakcie imprezy znakowali rowery oraz informowali o sposobie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa z możliwością skorzystania z interaktywnego narzędzia w przypadku zauważenia zagrożenia, bądź nieprawidłowości.

 • Aktualności

  Dzielnicowi z białostockiej "czwórki" oraz Komisariatu Policji w Wasilkowie zorganizowali szereg spotkań z działkowcami. Celem konsultacji była poprawa bezpieczeństwa osób tam przebywających ponadto poruszono również tematy związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programem Dzielnicowy Bliżej Nas.

 • Aktualności

  Wczoraj w Czarnej Białostockiej odbyła się debata społeczna z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku insp. Wojciecha Macutkiewicza. Tematem przedsięwzięcia było przede wszystkim rozpoznanie aktualnych problemów mieszkańców, w tym najczęściej zaznaczanych na Krajowej Mapie Zagożeń Bezpieczeństwa.

 • Ilustracja do artykułu 190516 Pilkington-2.jpg

  W środę (15 maja) firma Pilkington otworzyła w Białymstoku nową fabrykę szyb zespolonych i metalowych stojaków do szkła. Zakład zapowiada zwiększenie zatrudnienia, do ok. dwustu miejsc pracy.

 • Ilustracja do artykułu 190408 Park plac zabaw starosielce-4.jpg

  Centrum rekreacyjno-sportowe w Starosielcach, zgodnie z projektem z Budżetu Obywatelskiego 2019, zostanie rozbudowane. Przy ul. Szkolnej powstanie linarium i park trampolin. Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie tej inwestycji.

 • Ilustracja do artykułu 190516 street noise-13.jpg

  W najbliższy weekend (18-19 maja) Białystok stanie się stolicą street dance. W klubie Black Diamond odbędzie się czwarta edycja zawodów tanecznych Street Noise. Na najlepszych tancerzy czekają nagrody.

 • Ilustracja do artykułu Obraz3.jpg

  Mieszkańcy Białegostoku mogą skorzystać z przejażdżki małym autobusem elektrycznym. Mikrobus o gabarytach zbliżonych do samochodu osobowego będzie kursował w centrum miasta, także ulicami nieużywanymi dotąd do transportu publicznego, jak np. ul. Św. Rocha. Te próbne kursy pozwolą zorientować się, jak takie pojazdy funkcjonują w białostockich warunkach.

 • Wypadek samochodu gaśniczego w Sokółce

  15 maja 2019 roku około godziny 10:15 w Sokółce na ul. Grodzieńskiej doszło do zderzenia samochodu gaśniczego straży pożarnej z pojazdem osobowym. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sokółce jechali do pożaru w budynku mieszkalnym. Do zderzenia doszło podczas przejazdu przez skrzyżowanie. W jego wyniku ranne zostały 4 osoby, trzech strażaków i kierowca auta osobowego.

  Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2019 w Białymstoku z perspektywy drona

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 2019 w Białymstoku.

 • Miniaturka artykułu

  Dorota Kolenda odebrała odznakę podczas konferencji regionalnej „Aktywizacja zawodowa – dobre praktyki urzędów pracy" w Białymstoku. W konferencji wzięli udział przedstawiciele czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

 • Miniaturka artykułu

  Powiat Białostocki podpisał umowę w sprawie jego realizacji z Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zakłada m.in. powstanie siłowni pod chmurką i różnego typu warsztaty.

 • Aktualności

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zdobyli II miejsce w VI Otwartych Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej zorganozowanych przez Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się funkcjonariusz naszej Komendy.

 • Aktualności

  Białostoccy mundurowi zatrzymali nieletniego, poszukiwanego do placówki wychowawczej. 17-latek posiadał przy sobie również marihuanę i amfetaminę. Wczoraj usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.