Białostoczanie mieli okazję lepiej poznać autorów nominowanych do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2018 roku.

W spotkaniu (4 marca) w kawiarni Fama wzięło udział czworo twórców nominowanych przez kapitułę w 28. edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego: Piotr Janicki nominowany za tom poetycki bez tytułu, Iwona Menzel za książkę "Po wsze czasy", Piotr Nesterowicz za książkę "Jeremiasz", Krzysztof Czyżewski za całokształt dotychczasowej twórczości z uwzględnieniem książki "Żegaryszki".

W tej edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego zostało zgłoszonych 27 utworów i tytułów oraz jeden autor za całokształt dotychczasowej twórczości. Kapituła z listy czworga nominowanych twórców wybierze kandydata do nagrody i przedstawi swoją opinię prezydentowi Białegostoku.

– Nagroda literacka prezydenta Białegostoku ma duże znaczenie w promowaniu literatury i kultury miasta oraz naszego regionu. Cieszę się, że z roku na rok konkurs rozwija się i popularyzuje wiedzę na temat twórczości Wiesława Kazaneckiego – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 22 marca.

Kamila Bogacewicz


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.