Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

W najbliższą niedzielę (17 marca) w Białymstoku odbędzie się koncert z cyklu „Muzyka Mistrzów Baroku”. Będzie można wysłuchać utworów angielskich kompozytorów, m.in. Johna Dowlanda, Thomasa Morleya i Henry’ego Purcella. Wstęp na koncert jest wolny.

Pierwszy koncert w ramach jubileuszowej X edycji cyklu „Muzyka Mistrzów Baroku” odbędzie się 17 marca o godz. 17.00 w Ratuszu. Organizatorem tego wydarzenia jest fundacja Pro Anima, a jest ono przygotowywane dzięki dofinansowaniu Miasta Białystok.

Repertuar koncertu „Angielska uczta przy dźwiękach lutni…” skoncentruje się na muzyce angielskich kompozytorów, jednak nie zabraknie też utworów George’a Frederica Haendla, który wiele lat spędził w Londynie i w jego kompozycjach zauważalne są liczne wpływy angielskie.

Zapraszam białostoczan do udziału w prawdziwej uczcie muzycznej. Uznani wykonawcy zaprezentują najciekawsze przykłady muzyki barokowej. To niepowtarzalna okazja do delektowania się wyjątkową sztuką – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Podczas koncertu wystąpi francuska sopranistka Helena Bergar, a jej występowi towarzyszyć będą elementy tańca barokowego. Maria Wilgos zagra na teorbie (lutni basowej) i gitarze barokowej, a Witold Wilgos – na lutni renesansowej i teorbie.

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Białegostoku.

Agnieszka Błachowska


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.