Wczoraj policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku spotkała się z osobami upośledzonymi, gdzie przekazała najważniejsze informacje odnośnie bezpiecznego korzystania z sieci, a także jak nie stać się ofiarą przestępstwa internetowego.

Wczoraj policjantka z białostockiej komendy spotkała się w Stowarzyszeniu MY DLA INNYCH z dorosłymi osobami upośledzonymi, gdzie przekazała informacje dotyczące  bezpiecznego korzystania z sieci. Policjantka przypomniała o ochronie swoich danych osobowych a także, o istnieniu niepozornych aplikacji na portalach społecznościowych, które mogą zainfekować urządzenia wirusem komputerowym lub zainstalować na nim program szpiegujący. Zaakcentowano także, aby nie udzielać szczegółowych informacji ze swojego życia prywatnego. Korzystając z Internetu warto pamiętać, że niektóre upublicznione informacje mogą zostać użyte przez przestępców. Przykładem mogą być chociażby wyłudzenia metodą „na wnuczka”, „policjanta” czy „gazownika”. Czasami złodziejom wystarczy tylko wiedza o tym, jak nazywają się członkowie rodziny, aby uwiarygodnić oszustwo.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.