Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Epidemia koronawirusa w naszym kraju nie odpuszcza. Dlatego akcje #zostańwdomu i #niekłammedyka są cały czas aktualne. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski po raz kolejny apeluje do mieszkańców o zachowanie rozsądku, uczciwość wobec służb medycznych i rygorystyczne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w tych trudnych warunkach.

Już ponad miesiąc wszyscy musimy mierzyć się z obostrzeniami, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Tylko od nas zależy, czy zbliżające się Święta Wielkanocne nie przyczynią się do wzrostu zachorowań. Dlatego prezydent Białegostoku po raz kolejny prosi mieszkańców o to, by zostali w domach – także podczas świąt.

Święta to zazwyczaj czas odwiedzin u rodziny i najbliższych przyjaciół. Ale niech tak nie będzie w tym roku. Ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich i konieczność ograniczenia rozprzestrzeniającej się epidemii, proszę białostoczan, aby w Wielkanoc pozostali w domach i spędzili święta wyłącznie w gronie domowników – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Coraz bardziej rozpowszechniany jest apel o nieokłamywanie służb medycznych w kwestiach związanych z narażeniem na koronawirusa. W akcję #niekłammedyka włącza się również Miasto. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to ratownicy medyczni, lekarze, pracownicy służby zdrowia zapewniają nam wszystkim opiekę i walczą o nasze zdrowie. Niezwykle ważne jest, aby mówić im prawdę, nie pomijać ryzykownych sytuacji. Służby medyczne muszą wiedzieć, jakie zabezpieczenia zastosować, aby jak najdłużej wspierać nas swoją wiedzą i pracą.

Agnieszka Błachowska