Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Wypadek na krajowej „Ósemce”

27 lipca 2020 r. o godz. 8:53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wypadku trzech samochodów ciężarowych na trasie S8 na wysokości miejscowości Łyski.

Przybyli na miejsce strażacy zastali trzy uszkodzone samochody ciężarowe stojące jeden za drugim blokując prawy pas ruchu w kierunku Białegostoku. W pierwszym samochodzie kierowca bez obrażeń, w środkowym wewnątrz kabiny samochodu asenizacyjnego dwóch przytomnych uwięzionych mężczyzn, w trzecim mężczyzna z obszernymi obrażeniami głowy bez oznak życia. Przewożonymi ładunkami były akcesoria łazienkowe i minerały ( kruszywo) w beczkach, samochód asenizacyjny pusty. Na jezdni wycieki płynów eksploatacyjnych.

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych i wyciągarek z ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego (SCRT) odginali i sukcesywnie wycinali elementy konstrukcyjne zmiażdżonej kabiny pojazdu w celu wydobycia poszkodowanych mężczyzn. Kierowca po przebadaniu pozostał na miejscu, pasażer został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Następnie przy użyciu ramienia SCRT podniesiono tył samochodu asenizacyjnego w celu wydobycia uszkodzonej tylnej osi, która uniemożliwiała odciągnięcie auta na bezpieczną odległość od kabiny trzeciego pojazdu. Następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyto ciało mężczyzny z wraku kabiny. Przy użyciu sorbentu zebrano znajdujący się na jezdni olej silnikowy.

 

Opracowanie: bryg. Paweł Ostrowski, KM PSP w Białymstoku
Zdjęcia: mł. bryg. Radosław Pułtorak, KM PSP w Białymstoku


Artykuły promocyjne

KWPSP Białystok:  								Wypadek na krajowej „Ósemce”