Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

W weekend (21-23 lipca) na Dojlidach zobaczymy czołówkę siatkarzy i siatkarek plażowych. Największy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce Plaża Open w Białymstoku gości po raz szósty, z czego piąty raz z zawodami finałowymi.

Czołówka siatkarzy i siatkarek plażowych rywalizować będzie na Dojlidach w ramach Pucharu Polski. 21 sierpnia rozegrany zostanie także turniej skierowany do amatorów pod nazwą Plaża Open dla Każdego. Cztery boiska, w pełni wyposażony kompleks sportowo-wypoczynkowy, ogromna przestrzeń zapewniająca bezpieczeństwo. Wszystko to od piątku do niedzieli czeka w Białymstoku na najlepszych siatkarzy i najlepsze siatkarki. Zawodnicy i zawodniczki, oprócz zaszczytnego tytułu zdobywców Pucharu Polski, mają do wygrania nagrody finansowe, które w obu kategoriach w sumie wynoszą 28 tys. zł.

Po raz kolejny miejska plaża na Dojlidach będzie areną rywalizacji w ogólnopolskich zawodach siatkówki plażowej. Zapraszam mieszkańców Białegostoku do kibicowania najlepszym polskim zawodnikom tej dyscypliny – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Swój udział w rywalizacji wśród kobiet zapowiedziały między innymi młodzieżowe reprezentantki Polski: Patrycja Jundziłł, Aleksandra Stadnik czy Melania Marcinowska, która we wcześniejszym turnieju Plaża Open w Cieszynie razem z Katarzyną Kociołek zajęła drugie miejsce. Do rywalizacji staną także wicemistrzynie poprzedniego turnieju cyklu w Myślenicach – Justyna Łukaszewska, Olga Klocek, a także Paulina Biranowska/Aleksandra Zdon, młodzieżowa mistrzyni świata Jagoda Gruszczyńska/Marta Łodej oraz doświadczona para Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska. Magdalena Szczytowicz to multimedalistka mistrzostw Polski.

Niemniejsze emocje zapowiadają się w turnieju męskim. Dwukrotni wicemistrzowie (z Cieszyna oraz Myślenic), czyli Wiktor Mielczarek/Michał Kądzioła, powalczą o pierwsze zwycięstwo w tegorocznym cyklu Plaży Open. Do tej pory dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwników w meczach o złote medale. W Cieszynie Mielczarek/Kądzioła przegrali z Michałem Koryckim/Jarosławem Lechem, z kolei w Myślenicach pokaz siły w wielkim finale zaprezentowali Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Na Dojlidach zagrają też między innymi młodzieżowi reprezentanci Polski – Jakub Nowak/Mateusz Florczyk, a także medaliści z Cieszyna – Michał Korycki/Jarosław Lech czy Tomasz Maziarek/Bartosz Lewicki.

W Białymstoku po raz pierwszy w historii Plaży Open kibice będą mogli oklaskiwać zagrania siatkarza z Chorwacji. Josip Pribanic połączył siły z Piotrem Ilewiczem.

Program turnieju Plaża Open 2020:

  • 21 sierpnia (piątek)

godz. 9.00-19.00 – eliminacje do turnieju głównego oraz turniej dla amatorów

  • 22 sierpnia (sobota)

godz. 9.00-19.00 – turniej główny

  • 23 sierpnia (niedziela)

godz. 9.00-14.00 – turniej główny

godz. 14.00 – finał kobiet (transmisja TVP Sport)

godz. 15.00 – finał mężczyzn (transmisja TVP Sport)

Plażę Open organizuje firma BDB Event we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

(oprac. Eliza Bilewicz-Roszkowska)