Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Dbaj o nie od pierwszych dni życia. Naturalne składniki kosmetyków dla dzieci

Delikatna skóra dzieci wymaga szczególnej i troskliwej opieki. Ze względu na niedoskonały płaszcz wodno–lipidowy skóra najmłodszych jest wyjątkowo podatna na uszkodzenia, zaczerwienienia i podrażnienia. Dlatego najlepiej jest wybierać naturalne kosmetyki dla dzieci, które będą wzmacniać, regenerować, odżywiać i chronić delikatną skórę Twojego dziecka. Na jakie składniki naturalne warto zwrócić uwagę?

Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Kosmetyki naturalne przygotowywane są ze składników naturalnie występujących w przyrodzie takich jak: oleje i masła roślinne, ekstrakty roślinne, składniki mineralne, witaminy, czy olejki eteryczne. Te ostatnie, chociaż mają wspaniałe właściwości, rzadko używane są w kosmetykach dla najmłodszych dzieci, gdyż mogą alergizować. W składzie kosmetyków naturalnych dla dzieci często pojawia się również pantenol, który koi i łagodzi podrażnienia. Takie kosmetyki posiadają również wiele składników aktywnych, które w przeciwieństwie do syntetycznych są w pełni bezpieczne. Mimo że cena kosmetyków naturalnych jest wyższa niż tych popularnych, syntetycznych, to trzeba pamiętać, że są one również bardziej wydajne, a więc wystarczają na dłużej. To sprawia, że w ostatecznym rachunku, często wybierając kosmetyki naturalne, oszczędzamy pieniądze. Zwłaszcza że 1 dobry kosmetyk np. krem do ciała potrafi zastąpić kilka innych syntetycznych (krem na odparzenia, krem na odparzenia, balsam do ciała, mleczko do ciała itp.). Dodatkowo część z kosmetyków naturalnych, jak np. oleje roślinne mogą być wykorzystywane przez całą rodzinę.

Przeczytaj też: Naturalne kosmetyki dla kobiet w ciąży. Sprawdzamy składniki

Składniki naturalne, na które zwrócić uwagę?

Kremy nawilżające – powinny zawierać oleje lub ekstrakty roślinne, które odżywiają i wspierają regeneracje delikatnej skóry maluszka. Świetnie sprawdzają się olej arganowy, kokosowy, jojoba, migdałowy, wyciągi z róży i nagietka oraz dodatki miodu lub wosku pszczelego. Wybierając kremy do twarzy, warto zadbać, aby miały one filtr chroniący przed promieniowaniem.

Do kąpieli również należy wybierać produkty zawierające składniki natłuszczające, które będą chronić skórę dziecka np. olej migdałowy, z kiełków pszenicy, czy jojoba. Jeśli dziecko ma tendencje do podrażnień, można również zwrócić uwagę, aby w składzie znalazł się aloes lub pantenol, które złagodzą nieprzyjemne dolegliwości.

Szampony dla niemowląt powinny zawierać delikatne i naturalne środki myjące. Dodatkowo mogą być wzbogacone ekstraktami roślinnymi (np. z róży, czy migdałów) oraz olejami roślinnymi (kokosowy, arganowy).