Marlena Gola i Damian Czykier, którzy będą reprezentowali Polskę na igrzyskach olimpijskich, pojadą do Tokio z pamiątkowymi flagami od Prezydenta Miasta Białegostoku.

Damian Czykier z Klubu Sportowego „Podlasie” pobiegnie na dystansie 110 m przez płotki. To utytułowany sportowiec. Ma na koncie brązowy medal Uniwersjady w Tajpej w 2017 r. Jest zdobywcą 4. miejsca na Mistrzostwach Europy w Glasgow w 2019 r. w sztafecie 4x 400 m. Na tych samych mistrzostwach Europy zajął również 13. miejsce w biegu przez płotki na 60 m. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski.

Pałacyk Gościnny odwiedziła przed wyjazdem także Marlena Gola z Klubu Sportowego „Podlasie” Białystok. W Tokio czeka ją sztafeta 4x100 m. To zdobywczyni 3. miejsca w biegu sztafetowym 4x100 m na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Gavle w 2019 r. Na tych samych Mistrzostwach zajęła również 9. miejsce w biegu na 200 m. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.

Sportowcy otrzymali biało-czerwone flagi oraz listy pamiątkowe od prezydenta Białegostoku.

– Życzę, aby spełniły się wasze sportowe marzenia – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Wszyscy będziemy za was trzymać kciuki, za wasze jak najlepsze wyniki. Niech te igrzyska przyniosą wam mnóstwo sukcesów i satysfakcji. A biało-czerwona flaga niech wam towarzyszy podczas dekoracji medalowych. Trzymamy za was kciuki.

Kolejne spotkanie władz miasta ze sportowcami jadącymi na igrzyska do Tokio odbędzie się w poniedziałek, 19 lipca o godz. 12.00. Gośćmi będą: Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki i Rafał Czuper.

Anna Kowalska