W najbliższą niedzielę (10 października) białostoczanie mogą skorzystać z ciekawej oferty kulturalnej. Wystarczy wieczorem wybrać się na Rynek Kościuszki, przed budynek Astorii.

W oknach kamienicy Astoria – mieszczącej się u zbiegu ulic H. Sienkiewicza oraz Rynku Kościuszki – Stowarzyszenie Teatr Okno zaprezentuje plenerowy spektakl przedstawiający wybrane epizody z historii Białegostoku. Jak zapewniają twórcy wydarzenia, kamienica ta ma swoją historię, a okna Astorii widziały naprawdę wiele. Dlatego też Stowarzyszenie Teatr Okno we współpracy z Nie Teatrem i Astoria Business&Leisure przygotowało szczególny spektakl, z zastosowaniem techniki cieniowej. Będzie można go zobaczyć o godz. 18.30 i 19.30.

Pomysłodawcy spektaklu w twórczy sposób opowiadają niektóre historie z życia Białegostoku. Usłyszymy i zobaczymy opowieści związane z historią tramwajów konnych, wizytami Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, a także dowiemy się, jakie były losy kamienicy, którą dziś znamy jako Astoria. Widowisko przygotowali: Krzysztof Zemło, Ewa Zemło, Magdalena Kiszko-Dojlidko i Jacek Dojlidko. Muzyka: Ilo&Friends

Dwa pierwsze pokazy odbyły się 3 października i cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Projekt uzyskał wsparcie finansowe z budżetu Miasta Białegostoku.

Anna Kowalska