39. Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku od 16 maja pełne emocji i nadziei

Białystok w maju zamieni się w tętniącą życiem scenę nowoczesnej sztuki. Już po raz 39. miasto zaprasza na wyjątkowy festiwal, który zaskoczy nie tylko różnorodnością form artystycznych, ale i głębokim przesłaniem o nadziei w trudnych czasach.
- Artystyczne serce Białegostoku bije podczas Dni Sztuki Współczesnej
- Spektakle, wystawy i muzyka w różnych zakątkach Białegostoku
Artystyczne serce Białegostoku bije podczas Dni Sztuki Współczesnej
Od 16 do 25 maja Białystok stanie się miejscem spotkań ludzi sztuki i kultury, którzy z pasją i odwagą podejmują tematy współczesności. Ten wielowymiarowy festiwal, organizowany nieprzerwanie od 1985 roku przez Białostocki Ośrodek Kultury, to prawdziwa uczta dla miłośników teatru, muzyki, filmu oraz sztuk wizualnych.
W tym roku wydarzenie nabiera szczególnego znaczenia, gdyż jest częścią programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a także odbywa się we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. To gwarancja wysokiego poziomu artystycznego i szerokiego spektrum propozycji dla odbiorców.
Dni Sztuki Współczesnej są organizowane od 1985 roku. Dzięki zaangażowaniu organizatora Białostockiego Ośrodka Kultury za każdym razem do naszego miasta przyjeżdżają wyjątkowi ludzie sztuki i kultury. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji. Warto w niej uczestniczyć powiedział zastępca prezydenta miasta Białegostoku Rafał Rudnicki.
Spektakle, wystawy i muzyka w różnych zakątkach Białegostoku
Przez dziesięć dni mieszkańcy będą mogli zanurzyć się w świecie emocji i refleksji dzięki siedmiu różnorodnym spektaklom teatralnym. W programie znalazły się m.in. Orfeusz” w reżyserii Anny Smolar oraz monodram Ocalone” Agnieszki Przepiórskiej pod kierunkiem Mai Kleczewskiej. Nie zabraknie też performansu litewskiego artysty Benasa Šarki czy filmu Przechwycone” autorstwa Oksany Karpovych.
Miłośnicy sztuk wizualnych docenią wystawy zdjęć Wojciecha Plewińskiego oraz kolekcję malarstwa, ceramiki i tkaniny Adrianny Konopki. Muzyczne akcenty zapewnią koncerty takich wykonawców jak FOKN BOIS czy Pan_Les, a także performatywne wydarzenie Ghsting” przygotowane przez Aleksandrę Słyż i Alexa Freiheit.
Wydarzenia będą miały miejsce w znanych białostockich przestrzeniach kulturalnych: Kinie Forum, Klubie Fama, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostockim Teatrze Lalek, Galerii Arsenał, Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku oraz na Rynku Kościuszki centralnym placu miasta, który od lat pełni funkcję miejsca spotkań i wydarzeń publicznych.
Bilety dostępne są w kasach Kina Forum oraz Centrum im. Ludwika Zamenhofa, a także online na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury. Można je również nabyć bezpośrednio przed wydarzeniem na pół godziny przed jego rozpoczęciem.
Opierając się na: Urząd Miejski w Białymstoku
Autor: krystian