Chęć stałego rozwoju firm i ich indywidualne potrzeby sprawiają, że niezbędny staje się pojazd służbowy, a czasami ich flota. Przedsiębiorcy bardzo chętnie biorą samochody w leasing, zaciągają kredyty bankowe lub po prostu decydują się na zakup auta z salonu korzystając ze środków własnych. Jako bardzo ciekawa i coraz bardziej popularna alternatywa, jawi się wynajem długoterminowy samochodów. Warto dowiedzieć się co nieco o tej metodzie i dla kogo będzie ona odpowiednia.

Co ciekawe, bez względu na to, czy interesuje nas np. Mazda lub fiat wynajem długoterminowy w Arval da nam możliwość najmu przeróżnych modeli samochodów. Warunki umowy, jakie mogą nam zostać zaoferowane sprawią, że w każdym wypadku poradzimy sobie z opłacaniem rat. Aby być jednak w pełni przekonanym do słuszności tego rozwiązania, należy poznać zasady jej funkcjonowania, może się bowiem okazać, że nie będzie to opcja dostępna dla każdego.

Kto może skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Teoretycznie jest to rozwiązanie, które będzie dostępne dla szerokiego grona przedsiębiorców, ale i nie tylko. Istnieje też opcja wynajmu długoterminowego wynajmu samochodów dla osób fizycznych, natomiast kluczem będą tutaj warunki umowy, jakie zaoferuje nam wyspecjalizowana w takich usługach firma.

Jeszcze do niedawna, wśród zainteresowanych różnymi typami finansowania aut panowało przeświadczenie, że jest to opcja zarezerwowana wyłącznie dla sporych firm, które charakteryzują się wysokim poziomem zmotoryzowania, a ich floty samochodów przekraczają liczbę dwudziestu pojazdów. Obecnie jednak, śladami zachodnich firm także u nas istnieje możliwość, aby wynajem długoterminowy aut dostępny był dla mniejszych przedsiębiorstw.

Otwiera to mnóstwo możliwości przed właścicielami działalności, które dopiero wchodzą na rynek, a także staje się pewną alternatywą dla leasingu dla nowych firm. Z uwagi na korzystne warunki umowy, metoda ta nie sprawia, że przedsiębiorca wpędzi się w jakiekolwiek kłopoty finansowe. Dodatkowo, nie ma to żadnego wypływu na naszą zdolność kredytową, a oznacza to, że nie wykluczamy się z możliwości zaciągania kredytów i innych zobowiązań bankowych na dalszy rozwój firmy.

Różne marki aut typu Fiat, Hyundai, Volvo i wynajem długoterminowy – na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Dlaczego warto?

Wynajem długoterminowy samochodów to tak, jakbyśmy wzięli np. fiata na abonament. Opłacamy stałe, miesięczne raty, w zamian za dzierżawę pojazdu. Możemy użytkować go na określonych warunkach, przez czas obowiązywania umowy. Co ciekawe, dość atrakcyjne opłaty miesięczne nie dotyczą wyłącznie samego najmu, ale też kompleksowej obsługi samochodu. Możemy otrzymać bowiem wiele atrakcyjnych pakietów, jak chociażby regularny serwis technicznych, wymiana ogumienia oraz wszelkich zużywalnych elementów auta. W każdym razie, w wypadku najmu długoterminowego, wszelkie podobne kwestie zawsze leżą po stronie firmy, która nam pojazd wynajmuje.

Nie musimy się też martwić o ubezpieczenie samochodu, a jeżeli doszłoby do ewentualnego wypadku lub awarii, która uniemożliwiałby dalszą jazdę, otrzymamy natychmiast auto zastępcze. Musimy jednak pamiętać o jednym. W wypadku tej metody finansowania, dość nieopłacalne może okazać się wykupienie wynajmowanego pojazdu po zakończeniu okresu umowy. Kwota wykupu będzie po prostu zaporowa i nie korzystna dla nas. Najczęściej klienci po prostu oddają samochód właścicielowi. Jeżeli zależy nam na tym, aby auto było naszą własnością, lepszym rozwiązaniem okaże się leasing.