Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Jedna z najstarszych białostockich szkół podstawowych – szkoła nr 7 im. Hugona Kołłątaja – świętuje jubileusz stulecia istnienia. Z tej okazji w dniach 17-20 października odbywają się uroczystości i wydarzenia towarzyszące z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów. Dziś (18 października) placówkę odwiedził zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Uroczyste obchody święta szkoły rozpoczęły się w czwartek (17 października). Wzięli w nich udział uczniowie, karda pedagogiczna i rodzice. Otwarto wystawy fotograficzne absolwentów tej placówki – Wiktora Wołkowa, Piotra Sawickiego oraz obecnych uczniów. W piątek rano odprawiono msze w intencji szkoły w cerkwi pw. Świętego Ducha i w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. O godz. 11.30 rozpoczęła się część oficjalna obchodów, w której wziął udział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. Podczas uroczystości została odsłonięta pamiątkowa tablica na 100-lecie SP nr 7. Następnie zaproszeni goście wzięli udział w części artystycznej i obejrzeli wystawy okolicznościowe.

W ramach obchodów jubileuszu, w sobotę (19 października) odbędzie się Bal Absolwenta i aukcja prac plastycznych absolwentów i uczniów szkoły. Natomiast w niedzielę (20 października) uczniowie i rodzice wyjadą na integracyjny piknik do Św. Wody.

Od stu lat w Szkole Podstawowej nr 7 uczą się i są wychowywane kolejne pokolenia białostoczan. Wszystkim związanym z tą placówką nauczycielom, wkładającym wysiłek w edukację oraz wychowanie dzieci i młodzieży, gratuluję tego wyjątkowego jubileuszu – powiedział Rafał Rudnicki. – Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom, aby nauka i praca w tej szkole przyniosły satysfakcję i wiele sukcesów edukacyjnych, zawodowych i osobistych.

Historia szkoły podstawowej nr 7 sięga 1919 roku. Jest to jedna z najstarszych placówek w naszym mieście. Przy ul. Wiatrakowej mieści się od 1936 roku. Od 1976 r. jej patronem jest Hugon Kołłataj.

Agnieszka Błachowska