Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Metamorfoza małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku została zakończona. Zmiany objęły także magazynek na sprzęt, szatnie, pokój trenerów. Sala jest przystosowana do profesjonalnego grania w tenisa stołowego. Była to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2020.

W ramach tego przedsięwzięcia została wyremontowana mała sala gimnastyczna w Zespole Szkół Rolniczych wraz z zapleczem sanitarnym, magazynkiem na sprzęt oraz pokojem trenerów. Zakres prac obejmował między innymi wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, przebudowę i malowanie ścian. Wymieniono parapety, zamontowano nową podłogę i rolety. Przeprowadzono generalny remont dwóch szatni, wyposażono pokój trenerów, szatnię, magazynek. Zamontowano także nowa wentylację.

– Jest to inwestycja, która została zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu „Renowacja małej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku”. Otrzymał on ponad 3 tysiące 300 głosów od białostoczan – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Teraz uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, którzy trenują tenis stołowy, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Dojlidy oraz mieszkańcy, którzy rywalizują w Białostockiej Lidze Sportu, będą mieli komfortowe warunki do treningów.

Oświetlenie sali spełnia normy ITTF (Światowej Organizacji Tenisa Stołowego), ciemne kolory ścian kontrastują z białą piłeczką, a wentylacja mechaniczna sprawia, że do sali treningowej i do szatni nie będzie wkradała się wilgoć. Koszt wszystkich prac wyniósł 537 tys. zł, z czego 500 tys. zł pochodziło z Budżetu Obywatelskiego.

Dodatkowo w 2020 r. Zespół Szkół Rolniczych z budżetu miasta otrzymał 463 tys. zł na remonty i wyposażenie hali sportowej (oświetlenie, dach, wyposażenie szatni, montaż podłogi).

Kamila Bogacewicz