Od soboty (17 lipca) najmłodsi białostoczanie mogą przychodzić do Parku Konstytucji 3 Maja i bawić się na nowym placu zabaw wyposażonym w urządzenia edukacyjno-wodne.

Otwarcie wodnego placu zabaw odbyło się w sobotę (17 lipca). Wydarzeniu towarzyszył festyn. W programie były lody, popcorn i liczne animacje dla najmłodszych. Od pierwszych chwil po otwarciu obiektu, widać było ogromne zainteresowanie dzieci zabawkami i urządzeniami, w które plac został wyposażony.

– Wodny plac zabaw to oryginalna atrakcja dla najmłodszych. Już po pierwszych reakcjach dzieci widać, że to miejsce będzie bardzo często odwiedzane przez całe rodziny – powiedział Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Inwestycja w Parku Konstytucji 3 Maja objęła budowę placu zabaw i zagospodarowanie terenu. Powstał obiekt dla dzieci o bezpiecznej nawierzchni piaskowej, wyposażony w 6 zestawów urządzeń edukacyjno-integracyjnych przeznaczonych do bezpiecznej, a jednocześnie kreatywnej zabawy z użyciem wody wraz z zewnętrznymi wodociągowymi instalacjami doziemnymi. Na tym terenie stanęły też obiekty małej architektury: 10 ławek z oparciem, 4 kosze na śmieci, 10 stojaków na rowery, niski natrysk do opłukania rąk albo nóg przez dzieci korzystające z zabawek typu „zdrój uliczny”.

W ramach inwestycji wybudowano budynek toalety publicznej (dostępny również dla osób niepełnosprawnych) wraz z zapleczem technicznym. Na terenie obiektu są nawierzchnie utwardzone – żwirowa (mineralna), bezpieczna nawierzchnia piaskowa pod urządzenia placu zabaw dla dzieci, z desek kompozytowych, z kostki brukowej wokół „zdroju ulicznego”. Zadbano też o zieleń – powstały trawniki przy placu zabaw i alejkach spacerowych. Nasadzono pnącza przy toalecie. Teren został oświetlony i jest monitorowany. Obiekt ma też swój regulamin, który znajduje się na tablicy informacyjnej.

Inwestycja była realizowana od końca listopada 2020 r. do końca czerwca 2021 r.

Agnieszka Błachowska