Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Dwanaście tysięcy czerwonych tulipanów zakwitnie wiosną w białostockim Parku Planty. Dziś (20 października) cebulki przekazane przez Stowarzyszenie Pro Salute posadzono w okolicy pomnika Danuty Siedzikówny „Inki”. Akcja „Tulipany mocy” jest organizowana na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Duchenne'a (DMD).

Stowarzyszenie Pro Salute podczas trzeciej edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno-Charytatywnej „Tulipany mocy” przekazało Miastu do posadzenia 12 tys. cebul tulipanów o intensywnie czerwonej barwie kwiatów, który to kolor jest symbolem inicjatywy. Przedsięwzięcie jest organizowane na rzecz dzieci z DMD.

Tulipany mocy zostały posadzone na trawniku zlokalizowanym po lewej stronie ziemnej alejki prowadzącej do pomnika Danuty Siedzikówny „Inki” od ulicy Akademickiej w kierunku ulicy Skłodowskiej.

To kolejna edycja ogólnopolskiej akcji, która ma na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat dystrofii mięśniowej oraz zwrócenie uwagi i uwrażliwienie społeczeństwa na to, że żyją wśród nas osoby z DMD. W 2019 r. Stowarzyszenie Pro Salute z siedzibą w Białymstoku, przekazało Miastu 2 tysiące, a w 2020 r. 6 tysięcy cebul tulipanów, które dosadzono powiększając poletko czerwonych tulipanów w trawniku na „małym rondku”, w Parku Starym im. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Eliza Bilewicz-Roszkowska