Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Białystok

Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego obchodzi 30-lecie istnienia oraz 250. rocznicę śmierci swojego patrona. Z tej okazji w placówce na Dziesięcinach zorganizowano uroczystość z udziałem uczniów, nauczycieli i władz Białegostoku.

Obchody święta szkoły poprzedziły msze w cerkwi p.w. Św. Ducha i kościele Św. Kazimierza. Uroczysty apel odbył się na sali gimnastycznej. Jubileusz zgromadził wielu nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, absolwentów, rodziców i gości. Wśród nich był między innymi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

– Trzydzieści lat w życiu szkoły to długi czas codziennej, ciężkiej pracy. Dziś jest święto tych wszystkich, których połączyło to miejsce – dyrektora, nauczycieli, pracowników, a przede wszystkim uczniów – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Życzę wszystkim, aby nauka i praca w tej szkole przyniosła jak najwięcej sukcesów w życiu.

Rok 2021 to w Białymstoku Rok Branickiego, więc szkoła jego imienia zaangażowała w obchody. Placówka zorganizowała wiele konkursów związanych z hetmanem. Wśród nich były: plastyczne – Portret Jana Klemensa Branickiego w barokowej ramie, Ogród z czasów Jana Klemensa Branickiego i Budowle wzniesione przez Jana Klemensa Branickiego, fotograficzny – Ja jako Klemens Branicki, literacki – Wspomnienie granatowego mundurka, komiksowy – Jan Klemens Branicki podróżujący w czasie, oraz związany z modą – Moda za czasów Jana Klemensa Branickiego. Dziś poznaliśmy laureatów konkursów plastycznych i modowego.

Szkoła Podstawowa nr 47 przy ulicy Palmowej powstała w 1991 r. Od 1996 r. nosi imię Jana Klemensa Branickiego. Uczniowie i absolwenci tej szkoły mają na swoim koncie wiele sukcesów w konkursach przedmiotowych, recytatorskich i plastycznych. Placówka realizuje wiele innowacji, programów i projektów.

Kamila Bogacewicz