Młoda talent z Wysokiego Mazowieckiego triumfuje w konkursie wojewody na kartkę wielkanocną
Kreatywność dzieci z naszego regionu została doceniona! W konkursie na kartkę wielkanocną zorganizowanym przez Wojewodę, młodzi artyści wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem. To wydarzenie nie tylko podkreśla lokalne talenty, ale również buduje społeczność pełną uznania dla kreatywności najmłodszych.
  1. Hania Grzybowska z Wysokiego Mazowieckiego zwyciężyła w konkursie, a jej praca została uznana za najlepszą spośród ponad tysiąca nadesłanych.
  2. Wojewoda Jacek Brzozowski osobiście wręczył nagrody, podkreślając trud wyboru i poziom prac.
  3. Wyróżnienia otrzymały także Jaśmina Pisarska i Lena Żebrowska, za zajęcie odpowiednio drugiego i trzeciego miejsca.
  4. Organizator konkursu zapewnia, że to nie ostatnia okazja do pokazania talentów plastycznych dzieci z naszego regionu.

W sercu naszej społeczności zawsze istniało miejsce dla młodych talentów, co ponownie zostało potwierdzone przez konkurs na kartkę wielkanocną. W tej kolorowej rywalizacji wyróżniła się Hania Grzybowska, której dzieło zasługuje na szczególne wyróżnienie. To właśnie jej projekt kartki będzie reprezentować nasz region w życzeniach skierowanych do najważniejszych osobistości w kraju.

Wojewoda Jacek Brzozowski, podczas uroczystości wręczenia nagród, wyraził swoje zaskoczenie i radość z liczby i jakości nadesłanych prac. "Do naszego Urzędu wpłynęło 1096 kartek w terminie, a po terminie kolejnych sto - odzew w konkursie przerósł moje oczekiwania i bardzo, bardzo wszystkim dziękuję. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ale jakoś udało się jej ustalić werdykt" – mówił wojewoda, doceniając zaangażowanie uczestników.

Zaś drugie i trzecie miejsce przypadły Jaśminie Pisarskiej oraz Lenie Żebrowskiej, co również zasługuje na uznanie. Te młode artystki pokazały, że nasz region kryje w sobie niesamowite talenty, które zasługują na promocję i wsparcie.

Na zakończenie, wojewoda podkreślił znaczenie wsparcia rodziców w rozwijaniu pasji swoich dzieci: "Myślę, że to nie ostatni konkurs, który organizuję jako wojewoda, bo Wasze talenty plastyczne i kreatywność zasługują na to, by były zauważone. Dziękuję również rodzicom, którzy wspierali małych artystów przy pracy". To przypomnienie, że za każdym wielkim talencie, często stoi wsparcie bliskich.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu, które będą okazją do świętowania kreatywności i talentów naszych najmłodszych mieszkańców.


Na podst. Urząd Wojewódzki w Białymstoku