Nowa droga Saniki-Leśniki otwarta z rządowym wsparciem
Nowa jakość dróg w Gminie Tykocin: komfort i bezpieczeństwo na trasie Saniki-Leśniki

Droga między Sanikami a Leśnikami w Gminie Tykocin zyskała nową nawierzchnię dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Remont przyniósł ulgę mieszkańcom i rowerzystom korzystającym z popularnego szlaku Green Velo.

  1. Remont drogi Saniki-Leśniki sfinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
  2. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł, z czego 1,5 mln to środki rządowe.
  3. Uroczyste otwarcie z udziałem wojewody Jacka Brzozowskiego.
  4. Poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróżowania mieszkańców i turystów.

Odcinek drogi łączący Saniki i Leśniki od dawna wymagał remontu, gdyż jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Dzięki inwestycji, której koszt wyniósł 2,5 miliona złotych (w tym 1,5 miliona złotych z funduszy rządowych), mieszkańcy mogą teraz cieszyć się bezpieczniejszą i bardziej komfortową trasą.

W otwarciu wyremontowanej drogi uczestniczył wojewoda Jacek Brzozowski, który podkreślił znaczenie tego rodzaju przedsięwzięć dla lokalnej społeczności. - Jej remont był szczególnie ważny dla mieszkańców wsi Leśniki i okolic, którzy będą mogli w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach dotrzeć do Tykocina – mówił wojewoda. - Dobre drogi to szybsza i lepsza komunikacja, bezpieczeństwo i możliwość rozwoju turystyki - dodał.

Rowerzyści korzystający z szlaku Green Velo również zyskali na tej inwestycji. Nowa nawierzchnia znacząco poprawiła komfort ich podróży, co może przyciągnąć jeszcze więcej miłośników dwóch kółek do regionu.

Starosta białostocki Jan Perkowski podkreślił, że udało się zrealizować remont bez konieczności przebudowy, co znacznie obniżyło koszty. - Udało nam się tę drogę wyremontować bez konieczności przebudowy, co nas cieszy, bo to znacznie obniżyło koszty bez straty na jakości - mówił.

Samorządowcy, w tym sołtys Sanik Romuald Backiel i zastępca burmistrza Tykocina Robert Sidorski, wyrazili wdzięczność za dofinansowanie. - Tego typu inwestycje są kwintesencją samorządu – stwierdził Sidorski. – Samorząd to nie tylko stolice gmin i duże inwestycje, ale również te mniejsze, ale bardzo potrzebne.

Poprawa jakości dróg w regionie nie tylko zwiększa komfort życia mieszkańców, ale również otwiera nowe możliwości rozwoju turystyki i lokalnej gospodarki. Wyremontowana droga Saniki-Leśniki to kolejny krok w kierunku modernizacji infrastruktury drogowej w naszym powiecie.


Na podstawie: Podlaski Urząd Wojewódzki