Rząd przeznacza milion złotych na promocję turystyki na Podlasiu
Rząd uruchamia wielomilionowy program wspierający turystykę w Podlaskiem. Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras ogłosił na konferencji w Białowieży, że ponad milion złotych zostanie przeznaczonych na promocję tego pięknego regionu. Środki trafią zarówno do samorządów, jak i organizacji turystycznych, a także na kampanie w mediach ogólnopolskich.

Podlaskie: region przyrodniczych skarbów i gościnności

Podlaskie to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski, który wyróżnia się bogactwem przyrodniczym, wyjątkową kuchnią regionalną oraz niezwykłą gościnnością mieszkańców. Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras podczas konferencji w Białowieży podkreślał, że region ten ma potencjał, który warto promować na szeroką skalę.

– To jeden z najpiękniejszych regionów Europy, z którego cała Polska jest dumna – mówił minister. – Dzięki strefie nadgranicznej i mieszkańcy, i turyści są tutaj bezpieczni, a została ona ograniczona w większości do 200 metrów.

Minister zwrócił także uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa w regionie, co jest szczególnie ważne dla turystów planujących wakacyjny wypoczynek.

Wsparcie dla podlaskiej branży turystycznej

Program promocji turystyki w Podlaskiem to nie tylko reklama pięknych krajobrazów i atrakcji turystycznych, ale przede wszystkim wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców. Minister Nitras zaznaczył, że współpraca z lokalną branżą turystyczną układa się bardzo dobrze i wyraził podziękowania za konstruktywne podejście do sytuacji.

– Dziękuję za konstruktywne zrozumienie sytuacji. Nie widzę tu złych emocji; widzę troskę, zrozumienie i chęć do pracy. To postawa godna podziwu – powiedział minister sportu i turystyki.

Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski również podkreślał znaczenie dialogu z przedsiębiorcami, samorządowcami i naukowcami. – W końcu mamy rząd, który bardzo konsekwentnie i sprawczo podchodzi do tematów. Obiecaliśmy dialog z przedsiębiorcami, samorządowcami i naukowcami, i on się odbył – wspólnie z państwem narysowaliśmy pas, który potem ogłosił w rozporządzeniu minister. Rozmawialiśmy o tym, że potrzebujecie wsparcia, by zgodnie z prawdą i mądrze opowiadać o regionie. Dzięki systemowemu działaniu rządu i poszczególnych resortów razem uratujemy ten sezon turystyczny, a państwo będziecie się dalej rozwijać – zwrócił się do podlaskich przedsiębiorców Jacek Brzozowski.

Zaproszenie do odkrywania Podlasia

Do odwiedzenia Podlasia w czasie wakacji zachęcali również marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym, poseł Krzysztof Truskolaski, dyrektorka Białowieskiego Parku Narodowego Olimpia Pabian oraz prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Region Puszczy Białowieskiej" Marta Grzelak.

– Gwarantuję, że zostanie w pamięci i będziecie tu państwo chcieli wracać. Polecam turystykę aktywną – nordic walking, spływy kajakiem, atrakcje dla dzieci. Pierwsze kroki warto skierować do informacji turystycznych. My już się zajmiemy tym, by przeżyli tu Państwo niezapomniane chwile – mówiła Marta Grzelak.

Rządowy program promocji turystyki w Podlaskiem to szansa na odkrycie uroków regionu, który zachwyca nie tylko przyrodą, ale także kulturą i historią. Dzięki wsparciu finansowemu i współpracy lokalnych władz oraz organizacji, Podlaskie ma szansę stać się jeszcze bardziej popularnym celem turystycznym.


Źródło: Urząd Wojewódzki w Białymstoku