Chociaż wydaje się, że beton to najłatwiejsza i najbardziej oczywista kwestia w przypadku budowy domu i nie należy zaprzątać nią sobie głowy, prawda okazuje się zupełnie inna. Każdy, kto posiada doświadczenie w budownictwie, wie, że poszczególne mieszanki betonowe może się od siebie różnić, nie tylko pod względem wytrzymałości i zastosowania. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać przed wyborem odpowiedniego betonu.

Składniki betonu

Poszczególne typy betonu mogą wykazywać różnice w jego składzie. Do jego głównych składowych należą woda, odpowiednie spoiwo hydrauliczne (cement, cement w połączeniu z minerałami), a także kruszywo. Woda odpowiada za właściwą konsystencję składników po zmieszaniu, ma też ogromne znaczenie w procesie wiązania betonu. Kruszywo pełni funkcję wypełniacza, a spoiwo umożliwia twardnienie zaczynu. Dobrej jakości beton jest wyposażony dodatkowo w domieszki chemiczne, które wpływają na jego właściwości. Warto zwrócić na to uwagę, kiedy poszukując dostawcy betonu, wpiszemy w wyszukiwarkę frazę „beton Olesno”. Tylko beton od sprawdzonych dostawców gwarantuje najlepszą jakość, zapewnia najlepsze efekty oraz zadowolenie klienta.

Czym są klasy betonu?

Kolejną istotną kwestią w przypadku wyboru odpowiedniego betonu jest jego klasa. Czym są klasy betonu? Określają one gęstość pozorną wraz z jego wytrzymałością na ściskanie. W tym rodzaju klasyfikacji występują ogólnie przyjęte normy europejskie. Klasy betonu oznaczane są literą „C” lub „LC”. Z kolei liczby występujące po literach określają jego wytrzymałość. Przykładowo betony ciężkie, stosowane jako osłona biologiczna oraz zwykłe, wykorzystywane do wykonywania elementów konstrukcyjnych, posiadają klasę od C8/10 do C100/115. Natomiast betony lekkie, stosowane głównie do wyrównywania powierzchni, produkcji płyt ściennych lub jako podkłady, znajdują się w przedziale od LC8/9 do LC80/88.

Po szczegółowe informacje dotyczące produkcji betonu oraz pełną ofertę zapraszamy na stronę: http://wlodar.com.pl/.

Jak wybrać odpowiedni beton?