naprawa laptopa

Życie potrafi nas zaskakiwać, choćby awaria laptopa czy komputera i to w najmniej odpowiednim momencie. Wystarczy tylko i wyłącznie chwila nieuwagi i już nasza kawa ląduje na sprzęcie, a my w zdenerwowaniu zastanawiamy, że co teraz z naszym sprzętem. Oczywiście wylanie napoju na komputer to pestka, szczególnie jeżeli porównamy ją z sytuacją, gdy nasz laptop spadnie z biurka. Niezależnie od awarii, większość z nas zastanawia się czy warto podjąć się naprawy samodzielnie czy może pójść do punktu. A tutaj odpowiedź jest jedna naprawy laptopów i komputerów powinni podejmować się tylko i wyłącznie fachowcy. Poznajcie powody dlaczego.

„Po pierwsze nie szkodzić”

Choć zdanie „po pierwsze nie szkodzić” kojarzy się z przysięgą lekarzy, to jednak i w przypadku naprawy laptopów i komputerów ma zastosowanie. Wszak nasza ingerencja, szczególnie jeżeli nie mamy pojęcia o naprawie może skończyć się dla naszego sprzętu źle bądź bardzo źle. Oczywiście możecie spróbować, jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Wam się nie uda i niestety jeszcze bardziej pogorszycie awarię. Dlatego jeżeli nie umiesz, to powierz komputer fachowcom, oni przynajmniej wiedzą co robią. Ale jeżeli już zdecydujesz się na naprawę, to może się okazać, że pogorszyłeś sytuację na tyle, że...

„Komputera nie da się już naprawić”

Niestety samodzielne naprawy często kończą się stwierdzeniem fachowców, że „komputera nie da się już naprawić” i wtedy nie pozostaje nam nic innego jak zakupić nowy. Sytuacja może okazać się o tyle skomplikowana, że nie wszyscy mają oszczędności, a co gorsza sprzęty mają to do siebie, że lubią psuć się wtedy, gdy akurat na koncie panuje pustka. Ale to niejedyny problem. Niestety często samodzielne naprawy powodują nie tylko to, że laptopa nie można już naprawić, ale dodatkowo nie można nawet odzyskać zapisanych danych, a to duży problem, szczególnie jeżeli mieliście na nim zapisany projekt potrzebny do pracy. Wymówka, że zepsuł się Wam komputer może być dla waszego szefa tak prawdziwa, jak ta, którą wiele osób raczyło nauczycieli, tłumacząc, że pracę domową zjadł pies. Ale pisząc już zupełnie serio, argument o awarii sprzętu zwyczajnie nie będzie interesował szefa czy kontrahenta, dlatego też jeżeli już zdarzy się Wam awaria, to jak najszybciej biegnijcie do punktu, gdyż jest wtedy naprawdę duża szansa, że laptop czy komputer stacjonarny będzie można naprawić i to tanio.

naprawa komputera

„Naprawa będzie kosztowna”

Samodzielne zabawy w naprawianie mogą zakończyć się także stwierdzeniem fachowca, że „naprawa będzie kosztowna”. Nie mając pojęcia jak poradzić sobie z awarią, można doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń, które zwyczajnie będą dla Waszego portfela bardzo kosztowne. Dlatego zdecydowanie odradzamy Wam majsterkowanie przy tak delikatnym sprzęcie, jakim jest komputer, gdyż Wasze naprawy mogą spowodować kolejne usterki, a tego przecież chce się uniknąć. Dlatego jak najszybciej warto udać się do punktu naprawy, gdzie specjaliści dokonają diagnozy, a następnie szybko usuną problem.

„Komputera nie opłaca się naprawiać”

Cóż może być i tak, że samodzielne naprawy spowodują takie usterki, że o ile komputer będzie można naprawić, to jednak cena naprawy będzie znacząco przewyższać wartość sprzętu. W takiej sytuacji możecie usłyszeć, że „komputera nie opłaca się naprawiać” i wtedy staniecie przed swoistym dylematem „kury i jajka”, czyli na nowy sprzęt Was nie stać, z kolei starego nie opłaca się naprawić. Aż trudno podjąć właściwą decyzję. Ale niestety w takiej sytuacji można jedynie dokonać naprawy komputera czy laptopa, choć zapewne nie będzie to nazbyt przyjemne dla Waszego portfela. Zatem przed samodzielnym dokonaniem naprawy warto odpowiedzieć sobie na pytanie co zrobimy, gdy nam się zwyczajnie nie uda? Czy stać nas na nowy sprzęt?

dysk twardy

Samodzielnym naprawą mówimy stanowcze „nie!”. Zasada dotycząca naprawy laptopa i komputera jest prosta: jeżeli o czymś nie macie pojęcia, to zwyczajnie się tego nie podejmujcie, gdyż możecie spowodować jeszcze większe uszkodzenia sprzętu, a przez to i koszty naprawy znacząco wzrosną. Komputer stacjonarny czy laptop to sprzęty delikatne i ich naprawy powinni podejmować się tylko fachowcy.