Jeżeli decydujemy się na zakup narożnika z funkcją spania warto się zastanowić nad tym, jakie systemy rozkładania takie meble posiadają. To właśnie od nich zależy, jaka będzie wygoda korzystania z funkcji spania. Dodatkowo odpowiadają one również za to, czy znajdować się w narożniku będą dodatkowe schowki na pościel. Poniżej dowiesz się, czy charakteryzują się poszczególne systemy rozkładania narożników. Świetną ofertę narożników (również w kształcie litery U) znajdziecie na https://www.meblelargo.pl/naroznik-w-ksztalcie-u,tag.html

System rozkładania DL

Jest on stosowany zarówno w sofach, jak i narożnikach. Rozkładanie takich mebli jest bardzo proste. Wystarczy najpierw wysunąć siedzisko, a następnie złożyć oparcie. W ten sposób uzyskana powierzchnia jest równomierna i sprężysta. Ogromną zaletą takich narożników jest spory pojemnik na pościel pod siedziskiem.

System rozkładania Delfin

Jest to zdecydowanie jeden z popularniejszych systemów rozkładania narożników. Ten system jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. Wystarczy wysunąć wózek, a następnie podciągnąć leżący na nim materac do góry. Pod drugą częścią narożnika znajdować się może schowek na pościel. Taki system jest uważany za jeden z najwygodniejszych, uzyskana powierzchnia jest bardzo duża i można swobodnie na niej wypocząć.

Automat belgijski

Taki system rozkłada się bardzo prosto. Wystarczy wyciągnąć złożoną konstrukcję, która ukryta jest w schowku pod siedziskiem. Następnie rozkładamy całość opierając ją na kolejnych elementach stelaża. Taka konstrukcja jest wypełniona listwami albo systemem sprężynowym. Niestety nie posiada ona pojemnika na pościel. Powierzchnia jest natomiast równa.

System rozkładania klik-klak

Jest to bardzo prosty system rozkładania, który jest kojarzony z starymi wersalkami. Tutaj wystarczy unieść siedzisko i przycisnąć je do oparcia aż usłyszymy charakterystyczne kliknięcie. Wtedy upuszczamy siedzisko i otrzymujemy dość sporą powierzchnię. Najczęściej taki model posiada również pojemnik na pościel.

 Systemy rozkładania narożników

Wózek

Taki system rozkładania narożników określa się czasem jako automat półbelgijski. Rozkładanie mebla zaczynamy od wyciągnięcia do przodu ukrytego pod siedziskiem wózka. Następnie rozkładamy na nim materac i łóżko już jest gotowe do użycia. Czasami może znajdować się pod siedziskiem miejsce na pościel, jednak nie wszystkie modele są w taki schowek zaopatrzone, dlatego warto na to zwrócić uwagę przy zakupie narożnika. Ogromną zaletą takiego systemu jest to, że przy nawet małych rozmiarach siedziska możemy uzyskać naprawdę sporą przestrzeń do spania. Jeżeli chodzi o wygodę z użytkowania funkcji spania, ważny jest tutaj dołączony materac. Dlatego warto również na to zwrócić uwagę. Obecnie producenci starają się dołączyć jak najwygodniejszy materac, jednak w tańszych modelach może bywać różne.

Podsumowując

Patrząc na wszystkie powyższe przykłady możemy mieć spory dylemat, który system rozkładania wybrać. Wszystko jednak zależy od naszych preferencji. Jeżeli zależy nam na prostej obsłudze i dodatkowo pojemniku na pościel, warto się zdecydować na system Delfin. Jeśli jednak posiadamy sporą szafę, która bez problemu taką pościel pomieści, możemy się zdecydować na automat belgijski. Wózek natomiast świetnie sprawdza się w przypadku mniejszych narożników. W ten sposób możemy naprawdę komfortowo spać. System rozkładania DL jest najbardziej uniwersalny i również jest warty uwagi ze względu na swój pojemnik na pościel. Mamy nadzieję, że wyjaśniając wszystkie systemy rozkładania nie będziecie już mieli problemu z wyborem odpowiedniego modelu narożnika do waszego salonu. Pamiętajcie, że wszystko zależy od preferencji waszych i innych domowników.