Młodzi sportowcy rywalizowali na Powiatowej Olimpiadzie Lekkoatletycznej w Białymstoku
Sportowe emocje w powiecie białostockim osiągnęły zenit podczas Powiatowej Olimpiady Lekkoatletycznej. Na Stadionie BOSiR w Białymstoku zgromadziło się aż 350 młodych sportowców z 17 szkół, by wziąć udział w trzeciej edycji tego wydarzenia.
  1. 350 uczniów rywalizowało w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.
  2. Wydarzenie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Białymstoku.
  3. Najwięcej emocji wzbudziły biegi na różnych dystansach.
  4. Wyróżniono zarówno indywidualnych zwycięzców, jak i najlepsze szkoły.

Na trybunach nie brakowało kibiców, których doping niósł zawodników do jeszcze lepszych wyników. W tegorocznej edycji Powiatowej Olimpiady Lekkoatletycznej, organizowanej w dniu 29 maja 2024 roku przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku wraz z Podlaskim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki, uczestniczyli uczniowie z 17 szkół powiatu białostockiego.

Impreza zaczęła się od pokazu mażoretek z grupy "Stars Wasilków", a następnie odbył się przemarsz reprezentantów szkół. W konkursach uczestnicy rywalizowali w biegach na 60, 100, 600 i 1000 metrów, a także w konkurencjach technicznych: skok w dal, pchnięcie kulą, rzuty oszczepem, piłką lekarską i piłeczką palantową. Największe emocje i najgłośniejszy doping towarzyszyły biegom.

Wśród widzów można było zobaczyć znane twarze, takie jak starosta Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, członek Zarządu Powiatu Jan Gradkowski, prezes Szkolnego Związku Sportowego poseł Kazimierz Gwiazdowski oraz burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski. Dekoracji zwycięzców dokonywali także wiceprezes POZLA Jan Zalewski oraz olimpijczyk Wojciech Nowicki.

W kategorii drużynowej najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa z Wasilkowa, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu z Tykocina, a trzecie miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa z Supraśla. Kolejne pozycje zajęły Szkoła Podstawowa z Dobrzyniewa Dużego, Szkoła Podstawowa z Sobolewa oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Czarnej Białostockiej.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody – karty podarunkowe i medale dla najlepszych w kategoriach indywidualnych oraz puchary, dyplomy i karty podarunkowe w klasyfikacji drużynowej. "Wszyscy jesteście zwycięzcami, gdyż uprawianie sportu to wielkie osiągnięcie" – podkreślił starosta Jan Bolesław Perkowski, gratulując wszystkim uczestnikom.


Źródło: Powiat Białostocki