Mieszkaniec Hajnówki groził Ukraińcowi - zatrzymany z bronią i narkotykami
W minioną środę na plaży w Bondarach przy Zalewie Siemianówka doszło do incydentu, który zakończył się zatrzymaniem 41-letniego mieszkańca Hajnówki. Mężczyzna groził obywatelowi Ukrainy, a w jego samochodzie i mieszkaniu policjanci znaleźli nielegalne przedmioty oraz narkotyki.

Agresja na plaży w Bondarach

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie, kiedy to 19-letni obywatel Ukrainy sprzedawał bilety na parkingu przy plaży w Bondarach. W pewnym momencie podjechał do niego mężczyzna, który odmówił zapłaty za parking. Zamiast spokojnie rozwiązać sytuację, zaczął być agresywny. Krzyki i wyzwiska, które padły z jego ust, były skierowane nie tylko na tle konfliktu o opłatę, ale również na tle narodowościowym. W kulminacyjnym momencie mężczyzna pokazał sprzedającemu przedmiot przypominający broń, po czym szybko odjechał.

Szybkie działanie białostockich kryminalnych

Obywatel Ukrainy zgłosił incydent policji dopiero następnego dnia, co nie przeszkodziło białostockim kryminalnym w szybkim ustaleniu tożsamości napastnika. Już w piątek funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mieszkańca Hajnówki w jego mieszkaniu. Okazało się, że w samochodzie zatrzymanego znajdowały się dwa pistolety na CO2 oraz lampa błyskowa pojazdu uprzywilejowanego, która była podłączona do zapalniczki samochodowej. Te przedmioty mogły sugerować, że mężczyzna mógł próbować podszywać się pod funkcjonariusza służb publicznych.

Znalezisko w mieszkaniu i zarzuty

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci odkryli również niewielkie ilości narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to metamfetamina oraz marihuana. W związku z tym, 41-latek usłyszał zarzuty nie tylko gróźb na tle narodowościowym, ale także posiadania narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja jest przykładem na to, jak ważne jest zgłaszanie wszelkich przejawów agresji i przemocy, zwłaszcza tych motywowanych nienawiścią na tle narodowościowym. Dzięki szybkiej reakcji policji, sprawca został zatrzymany, a potencjalne zagrożenie dla innych obywateli zostało wyeliminowane.


Na podst. KMP w Białymstoku