UM Białystok: Jarmark Świąteczny przed Ratuszem
Bożonarodzeniowy jarmark już po raz siódmy odbywa się przed Ratuszem na Rynku Kościuszki. To klimatyczne wydarzenie co roku inspiruje białostoczan i wprowadza świąteczną atmosferę.
Tym razem mieszkańcy miasta mogą kupować świąteczne upominki i regionalne delikatesy od 14 do 23 grudnia. Jarmark jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Oprócz oferty wystawców na jarmarku można obejrzeć występy artystyczne, takie jak gra na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach. Można też wziąć udział w warsztatach i pokazach rękodzielniczych, m.in. kosmetycznych, wikliniarskich i garncarskich.
_ Jarmark przed Ratuszem przywołuje smaki i zapachy świąt zapamiętane z dzieciństwa. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia. To wydarzenie pokazuje bogactwo regionalnych tradycji kulinarnych i rzemieślniczych. Zapraszam mieszkańców do przyjścia na Rynek Kościuszki i udziału w jarmarkowych atrakcjach _ powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz .
W jarmarku biorą udział wystawcy z całej Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy. Oferują setki regionalnych produktów. Są to nie tylko delikatesy i upominki, ale przede wszystkim świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe. Na jarmarku można też kupić choinkę. Rękodzielnicy pokazują ceramikę, szkło i witraże, ikony, wyroby z drewna i wikliny, biżuterię, świece i wiele innych. Aromatem i wyglądem kuszą przysmaki tradycyjne wędliny, pieczywo, sery, zioła, bakalie, herbaty, ciasta i słodycze.
Więcej informacji o programie wydarzenia oraz o wystawcach można znaleźć na stronie www.jarmark-bialystok.pl .
Agnieszka Błachowska
Urząd Miejski w Białymstoku, bialystok.pl/, bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/jarmark-swiateczny-przed-ratuszem-1.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:0](/images/mecz/thumbnails/jagiellonia-bialystok-lech-poznan-04042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 0:0
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Wisła Płock II – Jagiellonia Białystok II 0:4](/images/mecz/thumbnails/wisla-plock-ii-jagiellonia-bialystok-ii-03042026-04.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Wisła Płock II – Jagiellonia Białystok II 0:4

Nowy numer „Gazety Łapskiej” trafia do sklepów i urzędów w całej gminie

Projekt nowych ulic na Wschodzie i przy Parkowej trafia do mieszkańców

Nad lasami Podlasia znów spadną przynęty ze szczepionką przeciw wściekliźnie

Na serwisówce Andersa rusza przebudowa i ruch zwęzi się na 300 metrów

Rowerzyści i piesi ominą środek skrzyżowania na Konstytucji 3 Maja

Dwa misteria w Choroszczy zamieniły Wielki Tydzień w opowieść o nadziei

74-latka była o krok od straty oszczędności. Zatrzymał ją jeden telefon

Wasilków przeszedł na niebiesko przed dniem poświęconym osobom w spektrum autyzmu

Drewniane domy z Podlasia znów walczą o 10 000 zł za ocalony charakter

Zasnął w restauracji - telefon zniknął, a złodziej wpadł po chwili

Eksperci GRETA sprawdzili w Białymstoku, jak działa tarcza przeciw handlowi ludźmi

LALKANIELALKA w Białymstoku pokazała, jak rodzi się teatralna wyobraźnia
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Białymstoku - kontakt, godziny, informacje
- Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku - kontakt, godziny, informacje
- II Komisariat Policji w Białymstoku - kontakt, godziny, informacje
- Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku - kontakt, godziny, informacje
- Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku - kontakt, godziny, informacje
- Zarząd Zlewni w Białymstoku - kontakt, godziny, informacje
