W hurtowni kominków znajdziemy efektowne kominki i piece kominkowe, które posłużą do ogrzewania domu lub mieszkania. Które rozwiązanie wybrać? Czym się kierować podczas wyboru kominka? O czym warto pamiętać? Jakie plusy ma zastosowanie kominka?

Zalety kominka

Kominek kojarzy nam się z dodatkowym źródłem ciepła w mieszkaniu. Okazuje się, że w hurtownia SzalonyMax.pl posiada takie różnorodne modele jak:

  • kominki otwarte,
  • kominki z wkładem,
  • z płaszczem wodnym,
  • wolnostojące,
  • stalowe lub żeliwne itp.

Kominek w domu dodaje przytulności i pozwala stworzyć przyjazną atmosferę. Sprawdza się jako dodatek w dużych wnętrzach, zwłaszcza jeśli mówimy o murowanym modelu. Okazuje się, że bardzo łatwo dobierzemy go do aranżacji wnętrza. Nowoczesne budownictwo korzysta z powodzeniem z obudowania kominka za pomocą granitu. Co do stylu i formy, zyskujemy ogromne pole do popisu. Decyzję o postawieniu kominka w domu warto podjąć już na etapie budowy.

Zalety posiadania kominka w domu

Jeśli chodzi o korzyści związane z użytkowaniem kominka, warto wymienić; stworzenie przyjemnej atmosfery, obniżenie kosztów energii cieplnej w przejściowych porach roku, ekonomiczność związana ze spalaniem drewna, piękny element dekoracyjny. Modele z płaszczem wodnym coraz częściej zastępują inne rodzaje centralnego ogrzewania. W hurtowni kominków z pewnością uzyskamy wsparcie podczas zakupu i skorzystamy z fachowego doradztwa.

Piec kominkowy

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na skorzystanie w domu z kominka. Jeśli przestrzeń nie jest duża, zastanówmy się nad zamontowaniem pieca kominkowego, który jest kominkiem wolnostojącym. Montaż piecyka tego typu jest bardzo łatwy i pozwala uzyskać podobne efekty do zwykłego kominka. Wolnostojące modele odznaczają się tym, że mają zamknięte palenisko z obudową oraz zyskujemy możliwość podłączenia ich do komina. Piece kominkowe dają następujące korzyści:

  • tańsza alternatywa dla kominka,
  • dodatkowe źródło ciepła w mieszkaniu,
  • oszczędność kosztów,
  • sprawny i łatwy montaż,
  • zajmują niewiele miejsca.

Wolnostojący kominek ogólnie dzieli się na dwa rodzaje, jakimi są kominki stalowe i żeliwne. Pierwsze z nich są tworzone z blach stalowych i płyt. Żeliwne kominki natomiast posiadają korpus odlany z żeliwa. W hurtowni kominków znajdują się różnorodne formy i wzory, które spełnią oczekiwania każdego klienta. Podczas zakupu pamiętajmy o tym, aby kominek spełniał nasze potrzeby oraz został dopasowany do aranżacji domu.

Kominek z odpowiednią mocą pozwoli nam ogrzać i utrzymać daną temperaturę w domu. Większa komora spalania wiąże się z większą mocą, dlatego konieczne jest zwrócenie uwagi na szczelność i izolację okien oraz powierzchnię budynku. Nie zapominajmy o tym, że w dzisiejszych czasach kominek stanowi ekologiczne oraz ekonomiczne źródło ciepłą. Przepisy budowlane wskazują, że kominek nie powinien być jedynym źródłem ciepła. Jednakże z powodzeniem zastosujemy go jako dodatkowe ocieplenie domu i dodanie wnętrzu charakteru. Koszty ogrzewania są znacznie niższe, a my mamy możliwość stworzenia ciepłej i przyjaznej atmosfery.