Poznaj podstawy giełdy kryptowalut: Czym są i jak z nich korzystać

Rynek kryptowaluty rośnie w szybkim tempie. Według najnowszych danych z CoinMarketCap, kapitalizacja rynkowa dla wszystkich kryptowalut wynosi około 425 miliardów dolarów. Przy tak dużym rynku nie dziwi fakt, że coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem i sprzedażą cyfrowych tokenów. Istnieje wiele sposobów na zakup kryptowalut. Możesz kupić je bezpośrednio od innego użytkownika lub z wymiany online. Wymiana to miejsce, w którym ludzie mogą wygodnie sprzedawać i kupować kryptowaluty, powszechnie z tradycyjnymi walutami fiat, takimi jak USD, EUR, GBP itp. Istnieje kilka rodzajów giełd tam, spójrzmy na główne rodzaje giełd kryptowalut, abyś wiedział, który z nich jest najlepszy dla Ciebie:

Czym jest giełda kryptowalut?

Giełda to miejsce, w którym ludzie mogą kupować i sprzedawać określony rodzaj aktywów. Giełdy to centralne punkty, z których ludzie korzystają, aby wejść na rynki finansowe. Giełda kryptowalut pozwala użytkownikom handlować kryptowalutami na inne aktywa lub na waluty fiat, takie jak USD, EUR, GBP itp. Giełdy zapewniają przestrzeń dla kupujących i sprzedających, aby znaleźć siebie nawzajem i zrealizować transakcje. Giełda może udostępnić portfel zamówień, w którym zamówienia są dopasowywane, realizowane i zakończone. Giełda może pobierać niewielką opłatę za ułatwienie transakcji. Giełdy są jak giełdy papierów wartościowych lub rynki pieniężne - są to miejsca, gdzie inwestorzy udają się w celu kupna i sprzedaży aktywów. Być może słyszałeś o giełdzie papierów wartościowych, gdzie ludzie kupują i sprzedają akcje spółek.

Jak wybrać najlepszą giełdę kryptowalut dla Ciebie

Rodzaj giełdy, którą wybierzesz, będzie zależał od twoich potrzeb i ilości pieniędzy, które masz do zainwestowania. Giełdy występują w różnych kształtach i rozmiarach. Główne typy giełd kryptowalutowych to: - Giełdy P2P (ang. - Giełdy brokerów lub dealerów kryptowalutowych - Elektroniczne platformy handlowe (e-trading platforms) - Giełdy scentralizowane - Giełdy zdecentralizowane Najważniejszą rzeczą przy wyborze giełdy jest decyzja, gdzie chcesz przechowywać swoją kryptowalutę i upewnij się, że giełda obsługuje tę opcję. Będziesz chciał również rozważyć rodzaje kryptowalut notowanych na giełdzie i jak często giełda jest używana przez innych ludzi.