UM Białystok: Deklaracja współpracy z UNICEF-em
Dziś (4 sierpnia) w Białymstoku prezydent miasta Tadeusz Truskolaski i****koordynator UNICEF-u do spraw reagowania kryzysowego w Polsce dr Rashed Mustafa Sarwar podpisali memorandum dotyczące współpracy na rzecz uchodźców z Ukrainy i ich integracji z lokalną społecznością.
Przed nami początek współpracy na niespotykaną dotąd w Białymstoku skalę z UNICEF-em.
Otwiera się przed nami szansa na zrealizowanie dziesiątków projektów o łącznej wartości liczonej w milionach czy nawet dziesiątkach milionów złotych. Jako Miasto zrobiliśmy do tej pory bardzo dużo dla uchodźców, przede wszystkim matek i dzieci, teraz wraz z UNICEF-em zrobimy jeszcze więcej powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.
Pomoc będzie kierowana głównie do najmłodszych: ukraińskich dzieci uciekających przed wojną, ale także do mieszkańców, którzy z tym problemem się stykają. W białostockich szkołach i przedszkolach uczy się już niemal 1000 ukraińskich uczniów, setki młodszych dzieci pozostają pod opieką rodziców.
Przy wsparciu UNICEF-u Miasto będzie realizować zadania z zakresu pomocy społecznej, edukacji, opieki zdrowotnej, i przede wszystkim integracji społeczności ukraińskiej i polskiej.
Białystok i białostoczanie pomagają od momentu wybuchu wojny. Zbieramy pomoc materialną, wysyłamy transporty humanitarne do Ukrainy, mieszkańcy w domach goszczą uchodźców, Białostockie Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zapewniło dach nad głową dziesiątkom dzieci z ukraińskich domów dziecka i rodzin zastępczych, we Lwowie jeżdżą dwa autobusy z Białegostoku. Ponadto lokalni przedsiębiorcy wypełnili tira 13 tonami darów, które trafiły do naszego miasta partnerskiego Łucka. Wszystko to i wiele innych działań jest realizowanych dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, urzędników, ofiarności białostoczan, hojności białostockich przedsiębiorców, poświęceniu organizacji pozarządowych. Za co należą się wyrazy szacunku i podziękowania.
Urząd Miejski w Białymstoku, bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/deklaracja-wspolpracy-z-unicef-em.html
Ostatnie Artykuły

S16 między Knyszynem a Krynicami ma zielone światło na budowę

Medale, talent i lata pracy. Nagrody dla białostockich sportowców

Strażacki korowód i znicz przy pomniku. Choroszcz szykuje biało-czerwone święto

Rajd Łap trzymał w napięciu. O podium decydowały sekundy

Kora znów wybrzmi na scenie. W Stawigudzie startuje konkurs wokalny

Majowe święta w Białymstoku – centrum wypełnią flagi i orkiestra oraz wojskowy szyk

Biegowy tłum w centrum Białegostoku. Półmaraton wraca na główne ulice

Pamięć o deportacjach wraca do Białegostoku. Ruszył ważny cykl obchodów

Strażacy z Choroszczy wybrali nowe władze i zamknęli ważny etap pracy

Pięć medali z Opola – Wasilkowscy karatecy znów na podium

Rynek Kościuszki w rytmie świąt. Uroczystości połączą się ze sportem i kulturą

Nietrzeźwy 45-latek znęcał się nad partnerką - policjanci z Łap zatrzymali go

Podlaskie doświadczenie trafiło do rozmów o odbudowie Ukrainy

Przy Białostockiej pojawi się nowy znak. Kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniem
Przydatne dane teleadresowe
- Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku - kontakt, godziny, informacje
- Sąd Rejonowy w Białymstoku - kontakt, godziny, wydziały i opłaty sądowe
- Ośrodek Adopcyjny w Białymstoku - procedura adopcyjna, kontakt i dokumenty
- Podlaski Urząd Celno - Skarbowy w Białymstoku - kontakt, godziny, e - usługi
- Terenowe Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku - adres i kompetencje
- Prokuratura Rejonowa Białystok - Południe - kontakt, godziny i obszar działania
