UM Białystok: Gratulacje dla Lowlandersów
**Drużyna Futbolu Amerykańskiego LowlandersBiałystok zdobywca Mistrzostwa Polski w Futbolu Amerykańskim w sezonie 2023 odebrała dziś (17 lipca) gratulacje od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Prezesowi klubu Piotrowi Morko prezydent wręczył pamiątkowy grawerton oraz list gratulacyjny. **
Drużyna Lowlanders Białystok pokonując w Polish Bowl XVIII zespół Silesia Rebels Katowice obroniła tytuł mistrzowski i po raz trzeci w historii sięgnęła po najważniejsze trofeum w futbolu amerykańskim w Polsce. Mecz rozegrany na stadionie Polonii Warszawa 8 lipca z drużyną z Katowic zakończył się, po dramatycznej końcówce, wygraną białostoczan 38:35.
Udział w finale i obrona tytułu mistrzowskiego to bez wątpienia duży sukces sportowy oraz potwierdzenie świetnej dyspozycji Klubu, czego świadectwem były występy w całym sezonie rozgrywkowym mówił prezydent Tadeusz Truskolaski podczas spotkania w Pałacyku Gościnnym. Dziękuję za dostarczenie wielu emocji podczas widowisk sportowych z udziałem Lowlanders Białystok. Życzę wszystkim osobom związanym z Klubem sukcesów w życiu osobistym, jak również realizacji celów sportowych.
W 2018 roku Lowlanders Białystok sięgnęli po swój pierwszy tytuł mistrza Polski pokonując w Polish Bowl Wrocław Panthers 14:13. Cztery lata później, w 2022 roku wywalczyli mistrzostwo kraju wygrywając z Kraków Kings. W sobotę, 8 lipca 2023 roku, obronili tytuł mistrza Polski pokonując w Warszawie Silesia Rebels Katowice 38:35. Więcej złotych medali ma tylko Panthers Wrocław, który czterokrotnie wygrywał Polish Bowl.
Polish Bowl XVIII odbył się na stadionie warszawskiej Polonii. Najważniejszy mecz w polskim futbolu amerykańskim powrócił do stolicy po 10 latach. Pierwszy Polish Bowl rozegrany został w 2006 roku, gdy w Warszawie wygrali Warsaw Eagles i zostali pierwszymi, oficjalnymi mistrzami Polski. Od tego czasu mecze finałowe odbywały się w różnych miastach, w tym także w Białymstoku. W sezonach 2012 i 2013 Polish Bowl rozegrane zostały na Stadionie Narodowym w obecności 25 tysięcy osób. Wygrywając mecz 8 lipca Lowlanders wywalczyli trzecie mistrzostwo Polski i zrównali się liczbą mistrzowskich tytułów z Seahawks Gdynia i Warsaw Eagles, którzy także na swoich kontach mają po trzy triumfy.
Urząd Miejski w Białymstoku, bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/gratulacje-dla-lowlandersow.html
Ostatnie Artykuły

Jedyna taka zjeżdżalnia w regionie. Rodzinna pływalnia BOSiR ma też strefę relaksu

W Zwierzyńcu lodowisko BOSiR ma taflę trybuny i sprzęt dla początkujących

Białystok rozkręca święto miasta - koncerty, kino i fotografie w ruchu

Pływalnia Sportowa BOSiR łączy trening z sauną i strefą relaksu

W domowym koszu wszystko się zaczyna. Białostockie zasady są jasne

Ciężary i pamięć w jednej arenie. W Łapach odbędzie się memoriał

Pawlikowski i czułe „Drugie życie” - czerwiec w Kino Forum nabiera tempa

Nie zdążył wybrać wolności - policjanci z Białegostoku zatrzymali 42-latka

Pierwsza pomoc pod okiem specjalistów. W Podlaskiem rusza duża akcja

Białystok ogrzewa się z odpadów. To jedna z pierwszych takich instalacji w Polsce

Mandat od straży miejskiej nie kończy sprawy od razu - ważny termin i sąd

BOK miesza Felliniego z organami - repertuar, który przyciąga

Obwodnica Augustowa znów budzi spór. RDOŚ rozpatruje wniosek

Powojenne dzieje Wasilkowa wracają w nowej książce Antoniego Pełkowskiego
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Wojska w Białymstoku - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Oddział Celny w Białymstoku - kontakt, godziny i sprawy online
- Sąd Okręgowy w Białymstoku - kontakt, wydziały, godziny i dojazd
- Muzeum Podlaskie w Białymstoku - oddziały, działy i oferta edukacyjna
- Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku - adres, godziny, rejestracja, właściwość terytorialna
- Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku - kontakt, godziny i e-usługi
