UM Białystok: Rocznica wybuchu II wojny światowej
Co roku 1 września w Białymstoku odbywają się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz obrony miasta we wrześniu 1939 r. W tym roku przypada 84. rocznica tych wydarzeń. W piątek pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku ponownie oddamy hołd żołnierzom. W południe usłyszymy syreny alarmowe. Tego dnia obchodzić będziemy również Dzień Weterana.
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców miasta do udziału w uroczystości związanej z 84. rocznicą wybuchu II wojny światowej, która odbędzie się 1 września o godz. 12.00 pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Wysokim Stoczku. W południe uruchomione zostaną syreny alarmowe, które przypomną o wydarzeniach sprzed ponad osiemdziesięciu lat.
Oprócz uroczystości pod pomnikiem, w tym dniu zaplanowano także nabożeństwa rocznicowe. O godz. 8.00 w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy gen. W. Sikorskiego zostanie odprawione nabożeństwo za obrońców miasta z września 1939 r. i za wszystkich poległych podczas II wojny światowej. O godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy ks. abp. R. Jałbrzykowskiego odbędzie się msza, również w intencji obrońców miasta i poległych.
Urząd Miejski w Białymstoku, bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-5.html
Ostatnie Artykuły

Na Branickiego ruszyły roboty. Piesi i rowerzyści muszą zwolnić

Drugie zawody powożenia w Łapach. Zaprzęgi ruszą na trasę

Nocne utrudnienia na dwóch ulicach – drogowcy odnowią oznakowanie

Poczobut wrócił do Białegostoku. Przy Popiełuszce padły słowa wdzięczności

Psycholodzy z dyspozytorni zjechali do Białegostoku. Stawką jest spokój pod presją

Światła na Piłsudskiego mają zatrzymać codzienny pośpiech

Rodzinny piknik przy szkole w Złotorii. Loteria, licytacja i grill

Rolnicy z Choroszczy mogą trafić do badania GUS. W grę wchodzą unijne pieniądze

Mongolia z bliska - Piotr Malczewski zabrał Białystok na step

Golf, padel i pływalnia w jednym turnusie. BOSiR szykuje nowe wakacje dla dzieci

Nowe nasadzenia zmieniły centrum Choroszczy w kolorową wizytówkę lata

Zatoka przy Rzece Białej zniknie na czas przebudowy przystanku

Bezpieczeństwo i zabytki pod lupą w Krakowie padły ważne słowa

Przystanek przy urzędzie znów staje tam, gdzie pasażerowie go znali
Przydatne dane teleadresowe
- Komisariat Policji IV w Białymstoku - adres, telefon i kontakt
- Podlaski Urząd Skarbowy w Białymstoku - kontakt, godziny, e-usługi, zasięg terytorialny
- Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku - bilety, godziny i wystawy stałe
- Prokuratura Regionalna w Białymstoku - kontakt, godziny i dyżury
- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
- Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku - kontakt, godziny, rejestracja, zasiłki
