Wielka Sobota w Białymstoku zaprasza na ekumeniczne święcenie pokarmów

Wielkanocne święcenie pokarmów na Rynku Kościuszki w Białymstoku
Już 19 kwietnia mieszkańcy Białegostoku będą mieli wyjątkową okazję do wspólnego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych podczas tradycyjnego święcenia pokarmów. To wydarzenie, które łączy różne wyznania i podkreśla jedność miasta, zapowiada się niezwykle uroczyście!
- Wielkanocne święcenie pokarmów na Rynku Kościuszki w Białymstoku
- Białystok łączy siły katolików i prawosławnych w wyjątkowym rytuale
- Tradycja pełna nadziei i życzeń dla mieszkańców Białegostoku
Wielka Sobota to dzień pełen refleksji i oczekiwania na najważniejsze święto chrześcijańskie Zmartwychwstanie Pańskie. W tym szczególnym dniu białostoczanie gromadzą się, by poświęcić pokarmy, które później zasiądą na wielkanocnym stole. To piękna tradycja, która od lat integruje mieszkańców i wzmacnia duchowe więzi.
Białystok łączy siły katolików i prawosławnych w wyjątkowym rytuale
Co roku w naszym mieście odbywa się niecodzienne wydarzenie ekumeniczne święcenie pokarmów, które angażuje zarówno wiernych Kościoła katolickiego, jak i prawosławnego. W tym roku uroczystość będzie miała miejsce na Rynku Kościuszki o godzinie 12:00. To doskonała okazja, aby razem celebrować tradycję i wzajemny szacunek między wyznaniami.
Poświęcenia dokona metropolita białostocki arcybiskup Józef Guzdek oraz arcybiskup Jakub, ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej. W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej ELEOS, co podkreśla społeczne zaangażowanie i charytatywny wymiar tego spotkania.
Tradycja pełna nadziei i życzeń dla mieszkańców Białegostoku
Święcenie pokarmów to nie tylko rytuał religijny to również symbol zdrowia, szczęścia i pomyślności na nadchodzący rok. Mieszkańcy Białegostoku mogą liczyć na wyjątkową atmosferę tego dnia, która sprzyja wspólnemu przeżywaniu świątecznych chwil oraz budowaniu mostów porozumienia między różnymi społecznościami.
Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski serdecznie zachęca wszystkich do udziału w tym ważnym wydarzeniu. To doskonały moment, by poczuć ducha świąt i wspólnie rozpocząć czas radości oraz odnowy.
Opierając się na: UM Białystok
Ostatnie Artykuły

Na Branickiego ruszyły roboty. Piesi i rowerzyści muszą zwolnić

Drugie zawody powożenia w Łapach. Zaprzęgi ruszą na trasę

Nocne utrudnienia na dwóch ulicach – drogowcy odnowią oznakowanie

Poczobut wrócił do Białegostoku. Przy Popiełuszce padły słowa wdzięczności

Psycholodzy z dyspozytorni zjechali do Białegostoku. Stawką jest spokój pod presją

Światła na Piłsudskiego mają zatrzymać codzienny pośpiech

Rodzinny piknik przy szkole w Złotorii. Loteria, licytacja i grill

Rolnicy z Choroszczy mogą trafić do badania GUS. W grę wchodzą unijne pieniądze

Mongolia z bliska - Piotr Malczewski zabrał Białystok na step

Golf, padel i pływalnia w jednym turnusie. BOSiR szykuje nowe wakacje dla dzieci

Nowe nasadzenia zmieniły centrum Choroszczy w kolorową wizytówkę lata

Zatoka przy Rzece Białej zniknie na czas przebudowy przystanku

Bezpieczeństwo i zabytki pod lupą w Krakowie padły ważne słowa

Przystanek przy urzędzie znów staje tam, gdzie pasażerowie go znali
Przydatne dane teleadresowe
- Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku - kontakt, rekrutacja, kierunki
- Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego - kontakt, biuro, członkowie
- Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku - bilety, godziny kasy, warsztaty i dojazd
- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku - kontakt, godziny, wydziały
- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białymstoku - kontakt, godziny, zapisy i oferta
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku - kontakt, godziny, komórki organizacyjne
