Uwaga! Upał/3 (komunikat RSO)

Przeparkowała auto podczas awantury i straciła prawo jazdy w Białymstoku

Przeparkowała auto podczas awantury i straciła prawo jazdy w Białymstoku

FOT. Policja Białystok

39-latka w trakcie policyjnej interwencji przeparkowała samochód. Chwilę później badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Policjanci dostali zgłoszenie o awanturze domowej na terenie Białegostoku. Na miejscu zastali dwie kobiety, a w trakcie interwencji jedna z nich wyszła na zewnątrz i przeparkowała swój samochód. Funkcjonariusz zauważył ten manewr i od razu sprawdził stan kobiety.

Badanie nie zostawiło wątpliwości. 39-latka miała w organizmie blisko promil alkoholu. Tłumaczyła mundurowym, że nie kierowała, tylko przeparkowała auto, a alkohol miała spożywać poprzedniego dnia. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Białymstoku, kobieta straciła prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, zgodnie z Kodeksem karnym, grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. To sprawa, która pokazuje, że przy policyjnej interwencji nawet krótki przejazd na kilku metrach może zamienić się w poważne postępowanie karne.

na podstawie: KMP w Białymstoku.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Białystok). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.